Reddit, SSL şifrelemesine geçti!

HTTPS üzerinden çalışan web sitelerine bu popüler hizmet de eklendi!

Reddit, SSL şifrelemesine geçti!

29 Haziran tarihinden itibaren Reddit'in bütün sayfaları SSL şifreleme ile sunulacak. Site, şu anda da SSL üzerinden https://www.reddit.com adresinden ulaşılabiliyor ancak yeni sistem, tüm bağlantıları sitenin SSL korumalı sürümüne yönlendirecek.

Bu işlemin en büyük avantajı ise, kullanıcıların daha fazla mahremiyete sahip olmaları olacak. Yani site ile gerçekleştirilen bütün iletişim gizli ve güvenli olacak. Bunun anlamı da ağ operatörlerinin, hangi kullanıcı adı ile giriş yapıldığını veya siteye hangi yazının yazıldığını görememeleri olacak.

Geçtiğimiz haftalarda ve aylarda pek çok farklı site bu sisteme geçmişti. Bunların aralarında Wikipedia ve bütün federal websiteleri de bulunmakta. Bu geçişin en büyük sebebi ise güvenlik endişesi. SSL sayesinde, saldırganların normalde güvenli ve gerçek olan bir veri akışının içerisine kötü amaçlı komutlar veya veriler yerleştirmesi de engellenmiş oluyor. Buna ek olarak değişimi yapan sitelere yapılan teşviklerin de rolü var. Örneğin Google, Ağustos ayında SSL kullanan sitelerin arama sonuçlarında biraz daha önde gözükeceğini açıklamıştı.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ssl ye geçtiyse bizene ?

reddit mi kaldı artık geçse ne yazar

Bu ssl in algoritmasini bir ulkenin zayiflattigi ve kirabildigi soyleniyor.hicbirsey guvenli degildir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost