Redstone güncellemesinden yeni ipuçları var!

Windows 10 için 2016'da çıkacak olan ikinci büyük güncellemeden yeni ipuçları var!

  • Zeynel A. Öztürk
Redstone güncellemesinden yeni ipuçları var!

Microsoft, Windows 10'a bir dizi yenilik getiren ilk büyük güncellemeyi geçtiğimiz hafta yayınlamıştı. Önümüzdeki sene gelecek olan bir sonraki büyük güncelleme "Redstone" üzerindeki çalışmalar ise başlamış durumda.

Windows Insider programının üyeleri, Redstone hakkındaki ilk ipuçlarını geçtiğimiz hafta Windows 10'un ayarlar menüsünde görmeye başlamışlardı. "Kasım güncellemesinin" RTM sürümü test kullanıcılarına dağıtılmaya başlandıktan sonra birçok Insider, Kayıt Defteri'nde rs1_release branşını görmeye başladı. Bu durum, Redstone'un önizleme sürümünün beklenenden yakın olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Windows 10 için henüz yayınlanan ve geçen hafta gelen büyük güncellemenin üzerinde küçük ayarlamalar yapan toplu güncelleştirmenin (KB3118754) Insider'ları "rs1_release" branşına taşıdığı anlaşılıyor. Insider programındakiler, bunun için aşağıdaki Kayıt Defteri anahtarına göz atabilirler:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability

Redstone'un önümüzdeki sene iki güncelleme olarak sunulması planlanıyor. İlk güncelleme, iddialara göre önümüzdeki yaz gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Daha ilkini alamadık ikincisi kaldı.

2016'tının yaz aylarına kadar köprü altından bir hayli su akar, o zamana kadar kim öle kim kala..

"İlk güncelleme, iddialara göre önümüzdeki yaz gelecek." ve 1yılık ücretsiz yükseltme biiti için 200dalır isteyecek yükseltenlerdende bi güzellik yapıp 100dalır isterse hiç şaşmam nede olsa win 11 SAYILIR

@21 Kasım 2015 01:39 RS yi ücretsiz vermek daha kazançlı olur Microsoft için. Mağazayı kullananların sayısı arttıkça harcamalardan alınan komisyon daha fazla para getirecektir.

microsoftun neden mojangı satın aldığını anladım

@21 Kasım 2015 01:44 Ama yanlış anladın... Zaten mojang'ı satın aldığı için bu ismi kullandı. Üstelik böylece iki ürün arasında platform yakınlaşması hissini de insanlara vermeye çalıştılar. Kare pencereler , karelerden(küp'ün temeli karedir) oluşan oyun ve hem atıf hem de isim bulmada kolaylık açısından oyunda da sıkça kullanılan bir isim.

@21 Kasım 2015 01:44 Neden, neden?!

ilk güncellemede ne yaptılar ki ikinci güncellemeyi bekleyelim. inş o zaman kadar elimde son windows yüklü makinayıda satmış olurum.

win7 le notbook 4.5 saat dayanıyordu bataryası win 10 geçtik 3 saat gidiyor.

@21 Kasım 2015 11:50 Bence bir uzmana incelettir bilgisayarını. Çünkü benim bilgisayarın pili daha uzun gidiyor win10 ile.

microsoft gitsin büyük güncellemenin ne demek olduğunu öğrensin bence.

Hızlı olmayan yarışı kaybeder.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play