Redstone'un ikinci dalgası "ileriye itildi"

Windows 10'a gelecek bir sonraki büyük güncellemeden yeni bilgiler var!

  • Zeynel A. Öztürk
Redstone'un ikinci dalgası "ileriye itildi"

Windows 10 için bir sonraki büyük güncellemenin "Redstone" kod adı altında geliştirildiğini neredeyse 1 senedir biliyoruz. İlk yapıları Windows Insider programının üyelerine dağıtılan Redstone'un iki dalga haline geleceğine, iki güncellemenin de 2016'da yayınlanacağına inanılıyordu. Ancak WinBeta'ya göre Microsoft'un planlarında bir değişiklik oldu.

RS1 olarak bilinen ilk güncelleme, iddiaya göre Haziran ayında gelecek ve "PC, Xbox ve telefon gibi farklı Windows 10 cihazlarına odaklanacak". RS1 önemli yeniliklerinden bir tanesi, Windows Store'u Xbox One'a taşıması olacak. RS1'in cihazlar arasında daha sıkı bir bütünleşme sunacağı zaten biliniyordu.

İkinci güncelleme, önceki bilgilere göre bu senenin dördüncü çeyreğinde gelecekti. Ancak yeni rapora göre bu tarih, 2017 ilkbaharına alındı. Bu bilgi doğruysa Microsoft'un bazı işlevleri RS2'yle sunması, dolayısıyla bu işlevler için çok daha uzun beklememiz anlamına gelebilir.

Hangi işlevlerin RS2'ye saklanacağı ise halen bilinmiyor. Bu konudaki yeni detaylar, Microsoft'un bu ay yapacağı Build 2016 geliştirici konferansında ortaya çıkabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

evet evet 29 şubatta da Windows 10 mobil geliyordu. hâlâ gelecek.

Bu ms iyi yapıyor da kaplumbağa hızında yapıyor ya.

bu kadar geçmişi olan, bu kadar çok kullanılan bir işletim sistemi bu şekilde heba edilsin.

@hanzele soysuz bir geçmişi olan işletim sistemidir windows. rezalet kelpazelikle milleti parasıyla rezil olma işkencesini medya millete bir güzel unutturdu.

Arkadaşlar Linux`a geçtim rahat ettim. kurulumu %100 otomatik kendi kendine yapıyor. Windows` tan kopamıyorsanız yanına kurun. Eğer harddiske kuramıyorsanız 5-10 TL`ye USB bellek alın USB belleğe kurulum yapıp USB belleği harddisk gibi kullanabiliyorsunuz (az biraz araştırma ile kolayca yapılabiliyor, çok kolay). Eğer bunuda yapamıyorsanız; USB`den Linux live olarak kullanabilirsiniz. Çok eski bilgisayarınız varsa Lubuntu-Xubuntu. Kodla uğraşamam diyorsanız Linux`u sadece internet için kullanın.

wallpaper'ı kırmızı yap al sana redstone boşuna çok büyük bir değişiklik beklemeyin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost