Reflector ile, iOS'u bilgisayara taşıyın!

iPhone - iPad'inizin ekranını, ek bir donanıma ihtiyaç duymadan, Windows, Mac ve Android'e taşıyın!

  • Cem Şancı
iOS cihazınızı PC, Mac veya Android'e yansıtın

Başka bir platform üzerinde çalışırken iOS cihazınızın ekranını o platforma yansıtmak, işlerinizi son derece kolaylaştırabilir. Mac veya PC üzerinde çalışırken, aynı zamanda iPhone veya iPad ekranınızın da monitörünüze yansıtmanız halinde, gelen çağrılara, mesajlara, telefon üzerindeki uyarılara bakmak için işinizi bölüp telefonun dar klavyesi ile uğraşmak zorunda kalmadan, işlemlerinizi PC veya Mac cihazınız üzerinden yönetebilirsiniz. Aynı şekilde, iOS ekranını bilgisayara yansıtım bilgisayarı bir projektöre bağlayarak, cihaz üzerinden sunum bile yapma şansınız olabilir.

Reflector isimli küçük bir program, tam olarak bu görevi yerine getiriyor. Normalde ancak bir AppleTV cihazı ile yapabileceğiniz işlevi, iOS'a entegre olan AirPlay özelliği sayesinde, çok ekonomik bir fiyatla ve ek bir donanıma ihtiyaç duymadan mümkün kılan Reflector, iOS kullanıcılarının favori araçlarından biri olabilir. Windows ve Mac sürümleri 13 dolar, Android sürümü ise 7 dolara satılıyor.

Reflector bir iOS uygulaması değil; iOS'u yansıtmanızı sağlayan ve Windows, MacOS, Android üzerinde çalışan bağımsız bir program. Bu yüzden onu App Store'da aramayın... Reflector'a bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Android uygulaması ise, Google Play üzerinden satın alınabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

samsung sidesync bu işi hem kablolu hem kablosuz olarak yapıyor ve de çok hızlı.

airserver mi iyi bumu

ekranımı yansıt Lumialarda da var kablolu ve kablosuz

Deisik olur

iphone telefonuma win 10 kuracağım mobil sürüm çıksında

google chrome var bu =D

şunda var bunda var... aferin onlara.

reflector ile kablosuz bağlanınca ve aynı zamanda internetten konferans yapıyorsan wifi yi çok kastırıyor ve gecikmeler hatta kopmalar oluşuyor. konferans yapmadığım zamanlarda güezl çalışıyor. ipad in ekranını kablo ile windows ekranına yansıtmanın bir yolu var mı acaba?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play