Rekor onaylandı: Guiness'te Firefox 3 de var

Guiness, Firefox 3'ün bir günde en çok indirilen yazılım olduğunu resmen onayladı. İşte kesin rakam...

Rekor onaylandı: Guiness'te Firefox 3 de var
Rekora ortak olduysanız, sertifikanızı almayı unutmayın...

Mozilla bloglarında dün yapılan bir açıklamaya göre, Firefox 3'ün "24 saat içerisinde en çok indirilen yazılım" olma amacına resmi olarak da ulaştığını gösteriyor. Guiness, "Download Day" etkinliği kapsamında Firefox 3'ün tam 8.002.530 kişi tarafından indirildiğini resmen duyurdu. Yani Guiness Rekor kayıtları arasında artık Frefox 3'ün de adı geçiyor.

Blogda rekora dahil olan herkese teşekkür edilirken, katılımcılara "Download Day" etkinliği ile ilgili sertifikalarını almaları da hatırlatılıyor. Siz de bu rekorun bir parçası olduysanız, sertifikanızı bu adresi ziyaret ederek hemen oluşturabilir ve basabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Guinness iki N ile yazılıyor

18.000 bin kişinin bu siteden olduğunu sanıyorum

firefoxun en büyük destekçisi bu site çünkü

8 milyon abartılacak bir rakam değil daha fazla beklerdim.

firefoxun en büyük destekçisi bildirgeç olduğunu düşünüyorum

Rekor kırmışlar umrumda değil !!!

Türk Dil Kurumu aydınlığı için teşekkürler!

Windows ile birlikte gelen dayatma ie ın güzel olduğunu düşünenler kullanmaya devam ediyor zaten. düşünmeyenler de alternatif browser lar deneyerek kendilerine en uygun olanı buluyorlar. bilgisayarı olan çoğu kişinin windows kullandığını düşünürsek, bunlarında çoğunun ie kullandığını söyleyebiliriz. bu kişiler windows ile birlikte hangi programlar geldiyse o şekilde kullanmaya başlarlar ve devam da ederler (çoğu için geçerli, isim verdirtmeyin bana). neden çünkü ms en iyi programları seçip koymuştur windows un içine, bilgisayarın aklını bulandırmaya gerek yok değil mi?!?

bence değil! ie dışındaki diğer yazılımlara da destek verilmeli ki, ms ie8 gibi browser lar çıkarmak ve geliştirmek zorunda kalsın, ... efendim!

Pc = Personal Computer = kişisel bilgisayar
yani bilgisayarda kişisellik ms un belirlediği programları ve yazılımları kullanarak mı olur. yoksa windows ta kullanımı mümkün daha kullanışlı ve sizin belirlediğiniz yazılımları kullanarak mı olur?

8 milyon sadece ilk 24 saat için fena bir sayı değil, bir de şimdi belirlenebiliyorsa belirlensin, sayının ne olduğu...

evet kimin umrunda ki! umrumuzda olsaydı bu haberi okur ve bu habere yorum yazardık!

LordShadow

Çarşı Fayrfoksa Karşı !!!

çarşı mı o da ne? manav kasap konfederasyonu mu?

Evet bencede chip firefox'u çok övüyor ama ben birşey göremedim çok eksiği var ve hala opera'dan vazgeçtiremedi beni :)

opera kullanin yada internet explorer kardeslerim bu mozilla firefox beni batirdi diyebilirim...... problem ciktimi atiyo hemen disariya.... silcem simdi sinir oldum...

Sen de yorum yaz