Rekorları alt üst eden 5 müthiş oyun!

Bu 5 harika oyun, kırdığı rekorlarla sadece bizi değili tüm dünyayı şaşırttı!

EVE Online, CityVille ve Wii Sports

EVE Online, CityVille ve Wii Sports

EVE Online

EVE Online, tek sunucuda aynı anda en çok oyuncuyu çevrimiçi olarak barındırma rekorunu elinde bulunduruyor. Eve Online ile diğer birçok MMORPG arasındaki en önemli fark, üzerinde oynayabileceğiniz sadece bir sunucu sunması.

Aynı anda, aynı sunucuda çevrimiçi olan oyuncuların sayısı ise 65.303. Dolayısıyla Eve Online, tek sunucuda dev bir MMORPG oyununun çalışabileceğini ispatlamış bulunuyor.

CityVille

Facebook'un bu günlere ulaşmasında önemli katkısı olan sosyal oyun FarmVille'ı hatırlarsınız. FarmVille'ın öncelik ettiği CityVille ise çıktığı gün 100.000 eşsiz oyuncuya sahip olmayı başardı. Oyun sadece iki haftada 26 milyon eşsiz oyuncuya ulaşarak, en hızlı büyüyen sosyal ağ oyunu haline geldi.

Wii Sports

Tüm zamanların en çok satan oyununun hangisi olduğunu tahmin edebilir misiniz? Eğer cevabınız Super Mario Bros ise, bu cevabınız geçerliliğini birkaç sene önce yitirdi.

40.24 milyon kopya satılan Super Mario Bros, uzun süre en çok satılan oyun olmayı başardı. Ancak Nintendo Wii'nin çıkmasıyla beraber Wii Sports bu ünvanı Mario'nun elinde aldı. Peki Wii Sports ne kadar satmış olabilir? Super Mario Bros'tan çok daha fazla satmamış olsa gerek. Ancak görünen o ki Wii Sports, şu ana kadar 83 milyon kopya satarak Mario Bros'u ikiye katlamış bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Emin misiniz en çok satan oyun The sims 2 olmasın

ne zaman çıkıcak bu oyun ?

ne zaman çıkaak ??

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
EVE Online, CityVille ve Wii Sports
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir