Rekortmen bilgisayar onlardan geldi!

Bu markayı muhtemelen daha önce hiç duymadınız. Ama bu bilgisayar, onu tanımanızı sağlayabilir!

Rekortmen bilgisayar onlardan geldi!

Inhon markasını belki hayatınızda ilk defa duyuyorsunuz... Fakat bu durum artık değişecek gibi görünüyor. Tayvanlı bilgisayar ve cep telefonu üretici, Blade 13 isimli sıra dışı laptop - ultrabook modelini piyasaya sürüyor. Onu sıra dışı yapansa, 10,7 mm'lik kalınlığı. Bu rakam, Blade 13'ü dünyanın en incesi yapmak için yeterli.

Firma da Blade 13'ün dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olduğunu söylüyor. Önceki rekortmen, NEC'in 12,8 mm'lik kalınlığa sahip Lavie X'iydi. Blade 13, rekoru 2 mm daha geliştirmeyi başarıyor.

Bilgisayar Core i5 veya i7 işlemciye, 1080p çözünürlüklü ekrana, 128 veya 256 GB'lık SSD'ye ve 4GB RAM'e sahip. Tayvan'da Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen Blade 13'ün üzerinde 1.350 dolarlık bir fiyat etiketi bulunacak. Bilgisayarın Tayvan dışına çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu iyi olmuş.ne kadar bilgisayar piyasasında marka olursa o kadar ucuzlar.çünkü rekabet arttığı için bilgisayarda ucuzlar.

Dell Adamo'nun yerine gecmiş, bravo

oyun oynarken kırarım ben bunu. kasası titanyum filanmı bari.

i5 olan model 1350 dolarsa ve gelirse Türkiye'de vergiyle 2400-2500 ü bulur ama tabi incelikten dolayı alınır.

20:31 titanium'un ne oldugunu biliyosun dimi? Ve sence titanium olsa bu kadar ucuz olurmu?

Ekran çerçevesi çok büyük yaa. Şunları da adam akıllı bi sıfıra yaklaştırsalar dört bir taraftan da daha küçük ve verimli olsun.

İncelik bazen çözüm değil ağırlığı da hesaba katmak gerek. Bir tane laptop vardı 20 dakikalık yolda kolum kopmuştu taşıyacağım diye. Resmen kucağımda çocuk taşıyordum. :D

Oyun oynarken tuşları çıkmasın bari

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir