Resident Evil 5, PC'ye ne zaman geliyor?

Efsane korku oyunu serisi Resident Evil'in 5. sürümü PC'leri ne zaman şereflendirecek? İşte o tarih.

Resident Evil 5: PC sürüm çıkış tarihi belli oldu
Resident Evil 5: Chris ve Sheva iş başında.

Konsol sahiplerinin popüler korku efsanesinin en güncel bölümünün tadına bakmasından sonra en sonunda PC uyarlamasının çıkış tarihi de belli oldu. Bu uzun bekletişi telafi etmek için ufak bir ekstra da sunuluyor: 3B.

Oyun Capcom tarafından özel olarak Nvidia Geforce 3D Vision Technologie için optimize edildi. Bu teknolojiyi destekleyen bir monitöre ve uygun 3B-gözlüğe sahip kişiler konsoldakinden daha gerçekçi biçimde zombi avına çıkabilir. Ayrıca PC sürümü Chries Redfield ve çekici yoldaşı Sheva Alomar için birkaç yeni kıyafet de sunuyor.

Capcom şu ana kadar sistem gereksinimlerini açıklamadı; fakat RE5'in Xbox 360 ve PS3 de çok şık gözüktüğünü düşünürsek ancak güncel bir oyun PC'sinin tüm detaylar açıkken akıcı bir deneyim sağlayacağını düşünüyoruz. Oyun ABD'de 15 Kasımda yayımlanacak, Avrupalılar ise üç gün daha, yani 18 Kasımı bekleyecek.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

ben bugüne kadar birçok oyun oynadım ama ençok zevkaldığım oyun stalker clearsky

hadi bakalım hayırlısı

Resident Evil 4 çok güzeldi.5 oyunu sabırsızlıkla bekliyorum.

100% eminim ki emülatör üzerinde kurulu performansdan yoksun bir res5 görücez. dolayısıyla görüntü olarak ps3'ün üzerine çıkamıyacaz. halbuki pc için yazılmış olsa ps3'den çok daha iyi bir kalitede oynanabilirdi

re5 bencmark diye birşey var hiç duymadınız mı?

RE5 sadece playstation3'e exclusıve olsaydı kaliteyi o zaman görürdü herkes.ama düşük konfigürasyonlu iksbaks yüzünden yani onlarda oyun oynayabilsin diye oyunlar kaliteden yoksun çıkıyor malesef.

Unutmayın playstation olmasaydı resident evıl olmayacaktı..

100% eminim ki emülatör üzerinde kurulu performansdan yoksun bir res5 görücez. dolayısıyla görüntü olarak ps3'ün üzerine çıkamıyacaz. halbuki pc için yazılmış olsa ps3'den çok daha iyi bir kalitede oynanabilirdi

Arkadaşım ps3 ün üzerine zaten çıkamazsın ki hiç mi donanım bilgisi yok sizde?biri ana çekirdek diğer 8'i yardımcı çekirdek olmak üzere herbiri 3.2 ghz kapasiteyle çalışan 9 çekirdekli bi işlemci var bu alette.

bu oyun ancak xbox360 oynanır yoksa pcde oynamaya kalksan berbat bir görüntü pc donanımınız ne kadar iyi olursa olsun bir iki yıl sonra berbatr olcak oyun için pc yapmayın xbox alın rahat edin

KAsımda gelecekmiş gelmesin daha iyi bi oyunu pc ye uyarlamak bu kadarmı zor acaba ? dertleri konsol aldırmak oyunun seveni hayranı çok ya. Ama bir daha capcom oyununu orjinal alırsamda iki olsun

nerde o resident evil 2-3 gibisi. resident evil in asıl ün kazanmasını sağlayanlar 2 ve 3 olmuştu ama herhalde o şekilde oyun yapmak zor geldi, resident evil de call of duty tarzı bi oyuna dönüşmeye başladı.

wikide eylül yazıyo

ben seviyorum vala kimsenim azına bakammam

hiç biri re remake gibi olmuyor ...

ben resident evil 1.2.3.4 ü bitirdim 5 çıksın onuda bitircem :D

resident evil 5 pc çıktı şuanda ebay da satışta siparişi verdim geliyor.
Bilginize.
minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir arkadaşlar.
OS: Windows XP
Processor: AMD Athlon64 X2/Intel Pentium D series
Memory: 1 GB
Hard Drive: 8 GB Free
Video Memory: 256 MB (ATI Radeon HD 2400/NVIDIA GeForce 6800)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive

iyi hasda oyun nezaman cıkacak acama :(

yaa vista da olmaz mı???? cvp bekliom??

resident 5 4 kadar güzel degildi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir