Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

Bir malikane düşün, içinde kaçık aile üyelerinin yaşadığı... Ve sen de bu ailenin bir üyesisin. Artık...

KORKU DOLU SAATLER SİZİ BEKLİYOR

KORKU DOLU SAATLER SİZİ BEKLİYOR

Gerek oyun içinde ilerleyebilmek gerekse karşınıza çıkan boss'ları alt edebilmek için çeşitli bulmacalarla yorucu 15 saat civarı bir aksiyona sürüklüyor Resident Evil 7: Biohazard bizleri. Elbette oyunu bu süre içinde bitirmek oldukça zor. Oyunun üzerinizde yaratacağı stresi atmak için günlere veya haftalara ihtiyacınız olabilir.

Resident Evil 7: Biohazard'da yine şifalı otları bulabiliyoruz. Oyunda mini bir craft modu da bulunuyor. Bu otlarla farklı karışımlar yaparak sağlık elde edebiliyor veya mermilerinizi kuvvetlendirebiliyorsunuz. Silah demişken, elbette oyunda en büyük yardımcınız bıçağınız oluyor. Tabanca ve pompalı tüfek de en çok kullanacağınız silahlar arasında. Ancak oyunun ilerleyen bölümlerinde makineli tüfekle de tanışıyorsunuz.

Resident Evil 7'de yanınızda eşya taşımak büyük sıkıntı. Özellikle oyunun başlarında... Bunun için farklı odalarda sandıklar bulunuyor ve böylece elzem olmayan malzemelerinizi bu sandıklarda saklayabiliyorsunuz.

Oyun boyunca, hikaye örgüsünü anlayabilmeniz için çevrede çeşitli kasetlerle karşılaşıyorsunuz. Bu video kasetleri oynattığınızdaysa, bir anda kendinizi videonun içinde buluyorsunuz. Bu hikayeleri takip ederek, malikanede geçmişte neler yaşanmış öğrenebiliyor, aile üyelerini daha yakından tanıyabiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir