Resminiz Facebook reklamlarında çıkabilir!

Kendi resminizi, hiç haberiniz yokken bir reklamda görürseniz şaşırmayın; artık bu mümkün...

  • Zeynel A. Öztürk
Resminiz artık Facebook reklamlarında çıkabilir!
Facebook'daki son değişiklik ile resminiz ürün reklamlarında belirebilir

Facebook, sponsorlu reklamlarda üye resimlerini kullanmaya başladı. Facebook'un yeni 'Sponsorlu yazılar' planı Ocak ayında duyurulmuştu ve görünüşe bakılırsa yeni özellik şu an devrede.

Yeni reklam kampanyasına göre bir veya birden fazla arkadaşınız bir ürünü 'beğenmiş' ise bu ürüne sizin de eğilimli olduğunuz düşünülüyor. Dolayısıyla size önerilen sponsorlu reklamlarda bir arkadaşınızın resmi yer alabiliyor.

Bundan daha kötüsü ise yakın zamanda üçüncü parti reklamcıların da Facebook uygulamalarında isminizi ve resminizi kullanacak olması. Kampanyanın dışında kalmak için bir seçeneğin mevcut olması, bu tür bir paylaşımın yapılacağını ortaya çıkarıyor.

Üçüncü parti reklamların dışında kalmak için Hesap Ayarlarınızda (Gizlilik Ayarları değil), Facebook Reklamları sekmesine tıklamanız ve karşınıza gelen 'Platform sayfalarındaki reklamların bilgilerimi şu kişilere göstermesine izin ver' seçeneğini 'hiç kimse' olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Facebook'ta kullanacağım tek hesap fake hesaptır. O da sırf video-resim izlemek için.

Boş gevezelik ve iş gücünü katleme sitesi ne olacak.

E bu özellik vardı ki zaten uzun süredir. Kapatılıyordu da...

Bu uzun zamandır var. Ayrıca bilgilerimi kimseye vermedikten sonra arkadaşlarımın benim neyi sevdiğimi gormesi beni niye rahatsız etsin ki?

Herkes Facebook'u kötülüyor ama hepsi kullanıyor. Arkadaşlar benim gibi günde max 10.dk takılın yeter. Milleti zengin etmeyin.Zamanınızı öldürmeyin lütfen..

en güzeli faceden uzak durmak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play