Resminiz reklamlarda

En son gelişmelerle Facebook'a duyulan güven sarsıldı, Barry Schnitt bakın nasıl dil döküyor...

Facebook hala uyarılarla çalkalanıyor
Facebook reklamlarında beliren kullanıcı fotoğrafları endişe uyandırdı

Facebook'un milyonlarca kullanıcıyı etkileyen sorunu çözülse de yankıları sürüyor. Facebook üzerinde reklam yapan üçüncü parti firmalar, Facebook kullanıcılarının hesap resimlerini reklamlarda kullanıyordı. Sizin de fotoğrafınız "Ateşli bekar" ya da "Evli çiftlere üçüncü" şeklinde bir reklamda isteğiniz ve haberiniz olmadan çıkabiliyordu. Şaka gibi ama değil, bu reklamlar yüzünden neredeyse evli bir çift ayrılıyordu.

En azından durum Facebook bu üçüncü parti reklam siteleriyle ilgili sorunu halledene kadar aynen böyleydi. Durum değişmiş olsa da Facebook, kullanıcıların birbirine yolladığı bu tür uyarılarla dolup taşıyor.

Facebook'un güvenilirliği oldukça sarsılmış durumda. Facebook temsilcisi Barry Schnitt, Facebook'un kullanıcı bilgilerini satmadığına insanları inandırmak için şu sözleri sarfetti:

"Eğer bir ürünün hayranı olduysanız hala fotoğrafınızın o ürünle ilgili reklamda çıkması mümkün. Arkadaşlarınıza "3 kişi bu ürünün hayranı oldu" türü reklamlar gidecektir. Ancak artık alakasız reklamlarda çıkmanıza imkan yok. Çünkü Facebook kullanıcı bilgilerinizi ve resminizi bu tür uygulamaların kullanmasına izin vermiyor."

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İzin vermediği belli.

Bu facebook iyice azıttı

para para para . . .

Feysbuk sayesinde artık adımı soyadımı google 'a yazınca çıkıyorum. Nerde sizin gizliliğiniz ?

Özel hayatınızı, şahsınızı internette teşhir etmek gereksiz.

türkler ne zaman bu facebook tan bıkacak onu merak ediyorum.
İnş. türkler türklüklerini hatırlarlar ve bir an önce bu saçma siteden kurtulurlar.

aslında bir yerde haklı eğer hayran olduğmuz yerlerde çıkıyorsa. şimdi are u intresting diye bir uygulama var orda dolu evli kadın var ama uygulamanın amacı partnerini bul gibi birşey. yani sen evli barklısın gider bu uygulamaya katılırsan bazı şeyleri göze alırsın. direk facebook u hedef göstemek dogru değil bence hata payları yarı yarıya.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir