RetroUI uygulamalarınızı pencereye taşıyor

Windows 8'i, Başlat menüsü ekleyerek "tamir eden" yazılım, artık bunu da yapabiliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8 uygulamaları artık pencerede

Windows 8'in arayüzüne alışmak, sizin için büyük bir külfet ise yolunuz Başlat menüsünü geri getiren ve fazlasını yapan RetroUI'den geçiyor. RetroUI'nın güncellenen en son sürümü ise Windows 8 uygulamalarını pencerede çalıştırabilme gibi daha da çekici özelliklerle geliyor.

RetroUI, Windows 8'in başlangıç ekranını atlayıp direkt olarak masaüstüne geçme, işletim sistemine bir Başlat menüsü ekleme gibi özellikler sunuyor. Yazılımın yeni sürümü ise Windows Store'dan indirdiğiniz uygulamaları pencerede çalıştırmanıza izin veriyor. Bildiğiniz gibi Windows 8 uygulamaları normalde tam ekran olarak çalışıyorlar ve onları taşınabilir hale getiremiyorsunuz (ancak ekranın yan tarafına yaslayabiliyorsunuz). RetroUI'nın son sürümü, görev çubuğunu başlangıç ekranınızda da görmenizi sağlıyor.

RetroUI, 5 dolar satışa sunuluyor ancak onu ücretsiz olarak denemeniz mümkün

İndirin: RetroUI

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Hayatta yüklemem. Sisteme niye yük bindireyim ve stabilitesini bozayım?

5 dolar falan veremem ne yaparsa yapsın bana ne

O zaman Windows 8'in ne özelliği kalıyor ki, Windows 7'yi kullanırım onu yapacaksam.

Adamlar yapmis

Bence büyütülcek bişey değil pek bir fark olduğu söylenemez ben Windows 8'e iki gün gibi bir sürede tamamen alıştım ve şuan rahatlıkla kullanabiliyorum :)

classic shell en iyisi ne kasıo nede metro arayüzünü gösteriyo açılırken...başlatsız 8 kullanılamıo zaten ..metrodan bilgisayarı kapatması tam bi eziyetti...

ms de yapabilirdi böyle bi özelliği. adamların bir bildiği varki tam ekran yapmışlar. ayrıca tam ekranın pencereye göre bazı ayrıcalıkları var örneğin directx ile yoğun grafik çizimi gibi işlemlerde tam ekranda çizim daha hızlı yapılabiliyor...

insanlar gözlerinin önündeki daha kullanışlı şeyi hala göremeyip arkalarında kalana bakıyolar :/

bastınmı power tuşuna bilgisayar kapanır ne eziyetinden bahsediyosun ?

Nedir bu Doğan görünümlü Şahin böyle? Stardock'un Start8'i en iyisi.

''Classic Shell Version 3.6.2 – general release'' Bedava, para vermeye gerek yok. iyi de çalışıyor. Win 8 Başlangıç menüsü ile birlikte de çalışabiliyor.Ayarlardan gerekli düzenlemeleri yaparsanız. win8 açılışı ve menüleri eskisi gibi kalıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play