Robot organizasyonu sizi çağırıyor!

Uluslararası platforma çıkmaya hazırlanan büyük "robot organizasyonu", işte burada yapılacak!

Robot organizasyonu sizi çağırıyor!

Türkiye'nin en önemli robotik organizasyonlarından İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), 12- 13- 14 Nisan 2012 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü(OTOKON) tarafından düzenlenen İTÜRO, artan katılımcı kitlesinden ve ülkedeki robotik çalışmalarının gelişiminden güç alarak bu yıl uluslar arası platforma çıkmaya hazırlanıyor.

İTÜRO, içerdiği Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot, Serbest Kategori ve Labirent kategorileri ile her seviyeden yarışmacının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kategori kurallarının güncellenmesi ile yarışmaların heyecan dozu arttırılmış ve yarışmacıların daha iddialı seviyede yarışmalarına ortam hazırlanmış.

Yarışmalar yanında yurt içi ve yurt dışından gelen alanında uzman akademisyen ve sanayi temsilcileri ile öğrencileri buluşturma amaçlı gerçekleştirdiği panel, seminer ve söyleşilerde konuklarına yeni bir bakış kazandırmayı da vaat ediyor. Öğrenci, akademisyen ve sanayiden temsilcileri bir araya getirerek üniversitelerde üretilen bilginin sanayide kullanımına dair somut çözümler üretilmesi planlanıyor.

İTÜRO 2012 yarışmacı kayıtları açıldı

İTÜRO'nun yarışmacı kayıtları İTÜRO internet sitesi www.ituro.org üzerinden yapılabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

millet ironman yapıyo ,bizimkiler 20 yıl onceki robot oyuncaklardan yapıyo,devletin buna adam gibi destek vermesi ,asimo tarzı robotların yapılmaya başlanması gerek

"Yarışma konsepti hakkında fikir sahibi olmadan "robot oyuncaklarla uğraşıyorlar" diyerek yıkıcı yorumlar yapmak, belki de yarışmalara katılacak birçok gencin hevesini kıracak. Hangi noktada olduğumuzu değerlendirmeden, sürekli bir şeyleri acımasızca eleştirmek yerine, bir şeyler katmaya çalışmak daha mantıklı olacaktır. Böyle bir organizasyona destek verdiği için tebrikler İTÜ!"
Önceki yorum üzerinde ufak bir değişiklikle kopyala/yapıştır. Bunu diyen birinden anlamasını beklemeyerek parmaklarımı yoruyorum belki de ama katılımcı seminerleri, panelleri, söyleşileri yapan akademisyenlere; yurtdışından sadece bu organizasyon için getirilen, belki de Asimo gibi robotları yapan insanlara, yarışmacılara ve organizasyon için uğraşan kocaman bir ekibe olan saygım bunu gerektiriyor. Bilginiz olmadan fikriniz de olmasın lütfen, eğer bilgilenmek istiyorsanız da orada kocaman verilen linki veriyorum; inceleyiniz.
WWW.ITURO.ORG

25 Şub 2012 00:57

Sonuna kadar katiliyorum..eline yüregine saglik..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play