Rock Band 4'ü bekleyenlere kötü haber!

Uzun zamandır beklenen oyunun açıklanan fiyatları, koca bir ülkeyi hayal kırıklığına uğrattı!

Avustralya'lı Rock Band hayranlarına kötü haber...

Avustralyalı Rock Band hayranları, Rock Band 4'ün yerel yayımını bir süredir heyecan ile beklemekteydi. Şimdiye kadar, oyunun Avustralya'da ne kadara mal olacağı hakkında pek bir bilgi bulunmuyordu. Şimdi ise Kotaku'nun bildirimi ile beraber oyunun ve oyun ile beraber sunulan plastik aksesuarların fiyatı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Ekim ayında piyasada olacak olan ana oyunun fiyatı 99.95 dolar olacak ve Avustralya'da bir oyun için bu fiyat oldukça normal. Ancak gitar eklentisi, oyunun fiyatını 249.95 dolara yükseltirken, tüm grup paketi (gitar, bass, mikrofon ve davul seti) 499.95 dolar tutacak. Bu fiyatları ödemek için, gerçek bir Rock yıldızı olmanız bile gerekebilir...

Tam Rock Band 4 deneyimini yaşamak isteyenler, oyunun ABD fiyatlandırmasına göre çok daha yüksek fiyatlar ile karşı karşıyalar. Oyunun ABD sürümü, temel oyun için 59.99 dolar, gitar ile beraber 129.99 dolar ve tam grup paketi için 249.99 dolar tutmakta.

Home Entertainment Services tarafından Kotaku'ya söylenene göre, fiyatların bu kadar yüksek olmasının sebebi, ürünlerin ABD yerine Avrupa'dan satın alınıyor olmaları.

Durum böyleyken, ülkemizde zaten uçup gitmiş bir halde bulunan oyun fiyatlarını da düşündüğümüzde, varın Rock Band 4'ün kaç TL olacağını siz tahmin edin...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

türkiyede satın alacak kişi olmayacağı için getirirlerse kendileri zarar ederler

Zaten bu tür oyunları sevmiyorum. Türkiye deki hayranları varsa onlara gerçekten yazık olacak.

499.95 dolar tutuyorsa aral üstlenirse bunu 2500 tlye 24 ay taksitle 2800-3000 tlye çok rahat bi şekilde alabiliriz. :D

gider ikinci el gerçek set alırım lan en azından evladiyelik. sanalına 500-600 dolar vereceğime gerçeğine 15 bin lira veririm madem bu işe kendimi adadım..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir