Rus ajan eski Microsoft çalışanı çıktı

Microsoft'un da doğruladığı bu haber gündeme bomba gibi düştü: Bir Rus ajanın MS'te ne işi var?

Rus ajan eski Microsoft çalışanı çıktı

Haftalar önce FBI tarafından gerçekleştirilen bir operasyonla ele geçirilen ve ülkeden sınırdışı edilen Rus ajanlardan Alexey Karetnikov'un eski bir Microsoft çalışanı olduğu ortaya çıktı.

ABD'nin çeşitli şehirlerinde ikamet eden ve FBI tarafından Rus casusluk ağının parçası olduğu gerekçesiyle tutuklananlardan biri eski Microsoft çalışanı çıktı.

Sınırdışı edilen Alexey Karetnikov isimli Rus casusun 20'li yaşlarındayken 9 ay boyunca Microsoft'ta testçi olarak çalıştığı belirtilirken, Microsoft'dan yapılan resmi açıklamada da olay doğrulandı.

Çalıştığı süre boyunca yazılımların test aşamasındaki çalışmalara katılan Karetnikov, ayrıca Romanyalı bir yazılım şirketi olan Neobit'te de bir süre çalıştı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nedir bu microsoft'un çektiği :D

çürük ve çabuk çöken bi işletim sistemi nasıl yapılır diye rus istihbaratı merak etmiş olmalı. X)

çürük ve çabuk çöken bi işletim sistemi nasıl yapılır diye rus istihbaratı merak etmiş olmalı. X)
Bugün 14:07
.................................
cok yerinde bir tespit katilmamak eldedegil

mşcrosoftun yatıklarını yapmayalım diyedir bence :D

bırakın yaa amerikalılar bence kendi casusluk faaliyetlerini gizlemek için böyle rusyaya iftiralar atıyorlar..kendi casusları yakalandığında ''rusya bizden intikam almaya çalısıyor'' diyebilsinler diye..rusya amerika kadar sinsi değil..amerika şeytana pabucunu bile ters giydirir..daha öncede böyle birşey olmuştu..rusya bir ingiliz casusu iş üstünde görüntüledi ve tutukladı sonra tabi ingiltere hemen inkar etti bunu..aradan çok geçmeden ingilizlerde '' bir rus casusunu yakaladık '' diyip kendince kendilerini temizze çıkarma çabasına girmişlerdi..amerika böyle bir durumlar birdaha karşılaşmamak için ruslara çamur atmaya çalışıyor bence..

Madem iftira neden rusya ajanları takas edip sahte ajanları geri aldı aylık 2000dolar ev falan filan verdi...amerika yalancı çıkmasın diye mi yoksa?...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play