Rus Hacker'lar nükleerle korkuttu

Rus hacker'lar nükleer santrallerden birinin sitesini saldırıp halkı galeyana getirecek mesajlar görüntüledi.

Rus Hacker'lar nükleerle korkuttu
Soğuk şaka gibi bir hack operasyonu

Nükleer panik. Rus hacker'lar yerel bir nükleer santralin web sitesine saldırı düzenleyip giriş yaptıktan sonra ana sayfayı santralde kaza olduğu haberini görüntüleyecek şekilde değiştirdiler.

Internet forum'larında dalga dalga yayılan kaza haberi yüzünden herkes Leningrad Nükleer Santralinin patladığı ve St Petersburg'un boşaltılmakta olduğunu düşünmeye başlarken site kapatıldı.

Rus yetkililer yaptıkları araştırma sonucunda saldırının örgütlü olarak gerçekleştirildiğini ve saldırganların arkasında nükleer karşıtı lobi olduğunu düşündüklerini iddia ettiler.

Yapılan açıklama "Bu planlı saldırı Rusya'nın Automatic Radiation Environment Control System (Otomatik Radyasyon Kontrol Sistemi: ASKRO) ile bağlantılı tüm sitelere yapıldı ve tüm siteler kapatıldı. Dedikodular yayılırken kimse sitelere ulaşamadığı için herkes olayı gerçek sandı" şeklinde.

Saldırı sonrasında kısa bir aradan itibaren ASKRO sistemi tekrar faaliyete geçti, web siteleri açıldı, ancak dedikodu ve paniğin yayılması engellenemedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nükleer bombanın sonuçlarını azımsanamayacak kadar yüksek. korkarlar tabi. Türkiyede olsaydı görürdüm ben türkleri.

Nükleer santrale kesinlikle karşıyım, Türkiyede yapılmasını istemiyorum. Chernobil deki patlamada bilinmeyen birsürü gerçek var birsürü insan öldü ve o bölgede birsürü kanser vakaları var. Boşverin nücleer enerjiyi.

İnsan kendi ülkesine nasıl yapar böyle bir kötülük !!!

"İnsan kendi ülkesine nasıl yapar böyle bir kötülük !!!"

Kötülük mü?

Hiroşima ve Nagazaki'yi biliyorsunuz değil mi? Dünya tarihinde nasıl bir lekedir? Ne kadar büyük bir kirlenme, ne kadar büyük insan kaybı ne kadar büyük bir yıkımdır?

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=cernobil+faciasi

Biraz okuyun bu bağşlığı ve çernobil'in o iki büyük bombadan kaç kat daha güçlü olduğunu görün. Bombalar, insan eliyle bilerek oraya atılmıştır, insanları öldürmek için. Çernobil ise ölümcül bir kazadır. Görüyorsunuz buna rağmen hangisi daha ölümcül.

Nükleer enerji, ucuz, problem çıkarmadıında daha temiz ve daha sürdürülebilir olabilir. Ancak bir yerleşim yerinin yakınına kurulması cinayete teşebbüstür.

Enerji üretecek o kadar şey varken bu kadar riskli bir şeyi kullanmak çok saçma. Üstelik atıklarınıda çok sıkı bir şekilde neredeyse sonsuza kadar saklamak gerekiyor.

aslanım ben bir TÜRK genciyim.. demişsinki insan bunu kendi ülkesine nasıl yapar.. sen hiç tv. açıp ta izlemiyormusun.. ev adresini ver.. yarın sana son iki günün gaztesini salayım....senin kardeş dediklerin kendi ülkelerine neler yapıyormuş..açta gazeteyi. biraz bilgin artsın..buralarda boş boş konuşma...anlayacağın gevezelik yapma...
sana gelelim.güzel çocuk nükleere kesinlikle karşısın ha..
evlat bir elektrik kesilse ülkeyi yerden yere çalıyorsun.. bilgisayarın başında oturup kahfeni kolanı içmek ne kadar güzel di oysa....
ama iş yetmeyen elektriğimize çözüme gelince....
gerekirse adresimide yazarım ismimide yazarım...gelin nükleeri evimin bahçesine kurun..beni her gün bin parçaya ayırın ama ne olur artık ülkem için yapın her ne yapacaksanız .. saygılarımla
kemalist

ya her şeyi bırakın Türkiyede yapılsa özelleştirme filan denip hemen satılır diğer her şey gibi. amman diyeyim! bakın ingilizlere verdiler santrali adamlar santralde sıkıntı var deyip elektrik üretmiyor!!!

bu aslında ne kadar üzerine gidilecek konu ama ne medya ne de devlet bir şey yapmıyor >:(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir