Rus hacker saldırılarında Türkiye iddiası

İddialara göre Rus hacker'lar, Gürci sitelerine saldırmak için Türkiye'deki sunucuları kullanıyor...

Rus hacker saldırılarında Türkiye iddiası
Ruslar Gürcü web sitelerine Türkiye üzerinden mi saldırıyor?

Gürcistan ve Rusya arasındaki çatışma ile birlikte Gürcistan hükümetinin web sitelerine yapılan saldırılar da gündeme gelmeye başladı.

Hafta sonu boyunca yapılan saldırılardan dolayı Gürcistan başkanlık web sitesi "www.president.gov.ge" ve "www.parliament.gov.ge" gibi hükümet web sitelerine giriş mümkün olmadı. Tansiyonun yükselmeye başladığı Temmuz sonunda da buna benzer saldırılar yapılmıştı.

İddialara göre saldırılar Ruslara ait bir çeşit zararlı yazılım kullanılarak yapılıyor ve komuta sunucusu da Türkiye'de bulunuyor. Rusya'daki milliyetçi gazeteler hacker'ları Gürci web sitelerine saldırmaya teşvik ediyor. Onaylanmamış raporlara göre saldırıların arkasında Rus İş Ağı (RBN) bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Estonya'da da gerçek dünyadaki çatışmalara siber-saldırılarla destek verildiğini görmüştük. Söz konusu saldırılar, 2. Dünya Savaşı'na ait bazı anıtların yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili bir çatışmayla ilgiliydi ve Estontya Parlementosu'nu, bankalarını, gazetelerini ve hükümet sitelerini hedef almıştı. Saldırılar konusunda Rus milliyetçileri suçlanmıştı. Estonya başbakanı Urmas Paet Kremlin'in bu saldırıyla ilgisi olabileceğini öne sürmüş, fakat somut bir delil sunamamıştı. Saldırılardan sorumlu olarak sadece bir Rus vatandaşı tutuklanmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bütün Türk hackerları rus özel ve tüzel sitelerine saldırmaya davet ediyorum.

Mesaj alınmıştır kardeşim...

TakeOne...

ya bu türkiye ile neden bu kadar uğraşıyorlar anlamıyorum? gidin kendi işinizi kendiniz yapın bizden uzak durun. gürcü rus herneyse artık uzak durun

bari siz yapmayın chip. sitelere saldırmak hackerlık mıdır bi düşünün ?

-
bari siz yapmayın chip. sitelere saldırmak hackerlık mıdır bi düşünün ?
--

peki nedir???

bizde ruslara saldiri baslatalim

Arkadaşım ne gerek var.Ruslar Gürcistan ile savaşıyor.Türk hackerları neden sokuyosunuz araya anlamıyorum.Hadi savaş bizi ilgilendirse, buyrun şimdi başlayalım ama bizi ilgilendiren bir durum yok.

"""ya bu türkiye ile neden bu kadar uğraşıyorlar anlamıyorum? gidin kendi işinizi kendiniz yapın bizden uzak durun. gürcü rus herneyse artık uzak durun""""

Türkiye kadar güzel bir ülke var mı ?
3 tarafıda denizlerle çevrili güzel ülkemizi kıskanıyorlar. Onlara tarihimiz yeter. Eee hepsininde tek hedefi Türkiye'yi yıkıp kendileri yerleşmeleri. Haklılarda ama Türkiye'nin pek iyi yerde olduğunu söyleyemem. PKK ile savaşmaya başlayınca silah üretmeye başladılar. Oysa savaş için gerekli olan her şey olması lazım. Doğu illerindekiler sürekli göç ediyorlar. Çünkü devletimiz İstanbul,İzmir,Ankara gibi büyük şehirlere yatırım yapıyor. Birde doğu illerine yatırım yapsalarda şu İstanbul nüfusundan kurtulsak !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir