Rüyaları süsleyen işe özel web sitesi

Dolgun ücret karşılığında 6 ay sürecek bir iş için hazırlanan web sitesine Türkiye'den yoğun ilgi...

  • Ümit Öncel
Rüyaları süsleyen işe yoğun ilgi
Özel hazırlanan internet sitesinde "dünyanın en güzel işi" tanıtılıyor.

Avustralya'nın Hamilton Adası yeni bekçisini arıyor. Ülkenin turizm yetkilileri bir süredir adaya bekçilik edecek, yüzme bilen, dalış yapabilen ve İngilizce konuşabilen bir bekçi arıyorlar. Günde 12 saatlik çalışmanın karşılığında 6 ay sürecek iş için tam 150 bin Avustalya doları (yaklaşık 170 bin TL) ücret ödenecek. Deniz kaplumbağalarını beslemek, balinaları gözleyerek iki haftada bir internet günlüğüne rapor yazmak asıl görevleri arasında olacak bekçinin, rüya gibi adada bolca boş vakti de olacak. Yetkililer aradıkları ideal bekçiyi bulmak için bir de internet sitesi hazırladılar ama o internet sitesinden bilgi almak bugünlerde epeyce zor çünkü yoğun ilgiye sitenin sunucuları dayanamadı.

Yetkililer işin, bu kriz döneminde bir antidot olarak üretildiğini söylediler. Toplam 18 ülkede tanıtımı yapılan iş için özel bir internet sitesi de hazırlandı. Fakat kısa süre içerisinde 100 binlerce başvuru yapılan site geçenlerde yoğun ilgiye dayanamayarak çöktü. Şu sıralar ise yine yoğunluğa bağlı olarak bazı dönemlerde yayınını sürdüremiyor. Tanıtım yapılan 18 ülke içerisinden özellikle 3 tanesinden çok fazla başvuru geldiği açıklandı. Bu rüyaları süsleyen işe en çok ilgi gösterenler ABD vatandaşları. Onların arkasından İngilizler geliyor. Üçüncü sırada ise Türk vatandaşlarının ilgisi göze çarpıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bende başvurmuştum. ilk 10a gireceğimden eminim

Başka bi iş var bu işte. Sosyolojik bir araştırma içinsanki insanların ilgisini çeksin diye ortaya atılmış bir yem gibi.

nerde biz ingilizce bile bilmiyoruz

16 Ocak 2009 Cuma, 17:35;

Bende başvurdum. Birinci olacağımdan eminim..

tamamen tanıtım amaçlı olarak o ve etrafındaki diğer adalara dikkat çekmek için hazırlanan bir reklam kampanyası bu arkadaşlar. Maksat merak uyandırsın ve turizm canlansın.

yani öle işe girilmezmi herşey tamam ama ing pek iyi değil...:)

Sen de yorum yaz