S3, Nvidia ve AMD'ye fark atıyor

S3, Chrome 400 serisiyle AMD ve Nvidia'ya 3DMark 2006'ta fark atıyor.

  • Ongun Batuhan Altan
S3, Nvidia ve AMD'ye fark atıyor
Vista altında yapılan 3dMark06 test sonuçları.

Zamanın ünlü ekran kartı üreticisi S3, Chrome 400 serisi ekran kartlarıyla Nvidia ve AMD'ye darbe indirmeye hazırlanıyor.

Yayınlanan test sonuçlarına göre S3 Chrome 430GT, rakibi Radeon HD 3450 ve Geforce 8400GS ekran kartlarına fark atmış durumda. Vista altında 3DMark 2006 kullanılarak yapılan test gösteriyor ki Chrome 430GT kesinlikle hafife alınmaması gereken bir kart.

Sahip olduğu DX10.1 teknolojisi sayesinde en son oyun teknolojilerini destekleyen kart, sunduğu donanımsal video oynatma desteği sayesinde yüksek çözününürlüklü videoları işlemciye fazla yük bindirmeden oynatılmasını sağlıyor.

60 dolardan satılacak ekran kartı sayesinde giriş seviyesinde ciddi bir hareketlilik yaşanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Baya bır fark atmış. Eger S3 bu kıvamı orta ve ust segmenttede yakaşarsa Nvıdıa ve ATI kara kara düşünmeye başlasınlar..Yaşasın rekabet..

buda amd nin işlemcisi gibi patlak vermesin hemen atlamamak gerek

OOOOO mükemmel gerçekten ne kadar çok firma ne kadar çok rekabet olursa fiyatlar aynı oranda düşeceği için kullanıcıların menfaati hayli fazla olacaktır . S3 ün üst seviye kartları çıkıcak mı acaba merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim.

tüm son kullanıcıları sevindirecek bi haber :)

eğer s3 , nv ve atinin giriş seviyesi kartlarını ezebilirse nv ve ati orta sınıf kartların fiyatını aşağı çekmek zorunda kalacaklar.

Ve üst sınıfın da tabi. ati ve nv için ciddi bi tehtit

Ati nvidia geride kaldığından yeni işlemcilerinde hız düşürme kararı almıştı. Sanırım artık bu kararı da düşünmeye başlamıştır. Üstelik daha iyi performansa sahip S3 kartlarla rekabet edebilmek için ciddi fiyat indirimine gitmesi de gerekecek. Görünen o ki 9000 serisinde sorun yaşayan nvidia bu roundu kaybediyor.

yürü S3, kim tutar seni . . .

S3 ün bile koyduğu DX10.1'i koskoca NVIDIA nasıl oluyorda 9XXX serisine koymadı şaştım gitti...

S3 Trio 3D2X ekran kartimdan bu yana boyle iyi performans gormemistim :D

karşılaştırılan ekran kartları zaten 50$.....
bide ilk 10.1dx olmasına rağmen en dandik dx10 ekrankartının 2 katı performansında olmasıdana rağman pazarlama taktikleriyle yine sağlam satışlara ulaşırlar..

S3 ilk ekran kartımdı. Birdaha piyasada boy gösterebiliceğini sanmıyordum.

ATI & nVidia ikilisine rakip arttıkça bundan bizler karlı çıkarız.

Max_Real Qnx

giris seviyesinde basari gosterdiyse, orta ve ust seviyelerde de basarili olabilir. keske orta ve ust seviye kartlar da uretse ve rekabet cogalsa...

yaşasın rekabet, yaşasın kötülük,birbirlerini yesinler sonrada indirimli satsınlar,daha çok firma olsun,piyasa kızışsın ,yyyyupppi. :D

Trio64+ 1MB karta servet ödemiştim, üstüne bir o kadar daha verip 1MB daha DIP RAM alıp 2 MB yapmıştım 800*600 32 bit kullanabilmek için. daha 12 sene önce hem de. 4KB ekran kartlarını programladığım zamanlar ise sanki taş devrinde kaldı. S3 ün tekrar piyasa rekabetine girmesi iyi olur, PC lerde ilk 3D işlemciyi süren firmadır ve arkasında Türk girişimciler vardı. satmadıysa şimdi VIA nın olması lazım. -alibaba

keşke bir iki firma şöyle gelebilse de rekabet olsa fiyatlar düşse

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play