S3 ve Note'da kopyala-yapıştır sorunu!

Galaxy S3 veya diğer bir Galaxy cebe sahipseniz, her şeyi bir anda kaybetmemek için tıklayın!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung ceplerde can sıkan sorun

Samsung'un Galaxy S3, Note 2 gibi cihazlarında ortaya çıkan, telefonların önemli bir işlevinin devre dışı kalmasına yol açan basit bir sorun, kullanıcıları çileden çıkarıyor.

Samsung'un henüz onarmadığı sorun, Android 4.1.2'de meydana gelmiyor olsa da bu sürüm, henüz tüm ceplerde kullanılmıyor.

Samsung forum konusuna göre bazen bir öğeyi kopyalayıp yapıştırmak, telefonun kopyala yapıştır işlevinin kullanılmaz hale gelmesine yol açıyor. Bu durumdaki kullanıcılar, telefonu root'lamamışlarsa onu fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kalıyorlar. Root'lu kullanıcılar ise /data/clipboard dizininin içeriğini silerek sorunu çözebiliyor.

Ekim 2012'de yazılan bir gönderide hatanın rastgele oluştuğu ve kopyala-yapıştır işleminden sonra şu hatanın göründüğü söyleniyor:

java.lang.NullPointerException at android.content.ClipboardManager.setPrimaryClip(ClipboardManager.java:146)

Bazı kullanıcılar ise hatanın rastgele değil, sistematik olduğunu söylüyorlar. TouchWiz'de olduğuna inanılan hatanın etkilediği cihazlar arasında Galaxy S3, Galaxy Note tabletler ve fazlası var.

Samsung forum sorumlusu Konrad Krakowiak, hata konusunda Samsung'un bilgilendirildiğini ve sorunun yakın zamanda onarılacağına inandığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Evet benimkinde home screendeki bos sayfalari silmeye calisirken telefon reboot yapiyor

Sorun ararsan diğerlerinde haddinden fazla. Galaxy'ye kurban olun siz.

Sorun ararsan diğerlerinde haddinden fazla. Galaxy'ye kurban olun siz.

@23 Şub 2013 11:28 işte böyle at gözlüğü olunca insalarda gerisi booş

@23 Şub 2013 11:28 sen galaxy e kurban ol kardeş biz o kadar sadık müşteri olamadık henüz. hangi firma olursa olsun hata yaparsa kendisi kaybeder...

4.1.2 ye geçtim rahatım :)

Ciktigi ilk zamanlardan beri kullaniyorum. O kadar rom yukledim o kadar root yaptim, o kadar kurcaladim telefonun hicbir yaziliminda ve donaniminda bir sorun yasamadim.

4.2.1 test surumune gectim zaten sıkıntı yok :)

Neyi nereye yapıştıracağını bilememesinden oluyordur, zira telefonun içinde nerdeyse aynı işi gören bir dünya bloatware var:) Whatsapp, ChatOn, Tango..bir sürü kalabalık gereksiz yazılım. Isteyen zaten istediğini kurar ama fabrika yüklü göndermenin gereği yok.

Aynen basit bir sorun yüzünden galaxy lere çamur atmayalım. Anten sorunu yaşayan milyar tl lik telefonlar varken

4.1.2 geçtiysek sorun yok ozaman :)

benim nokia 22 00 dan iyimi bu telefon?

@23 Şub 2013 19:24 bin kat hemde anlayışsız

@ 23 Şubat 2013 11:28 Çekememezlik etmeyin, gidin anten sorunu olan applenız ile takılın. Bebeler sizi ;)

Biz sadece dışı plastik sanıyorduk. Yanılmışız içi de plastikmiş :))

Bi arada tamamen kapanıp açılmıyordu s3ler...

Samsung'a plastik diyenler! Sizin beyniniz plastik olmuşta haberiniz yok ;)

hepsi elekronik ve yazılımsal hatalar olabilir. note2 kullanının da telefon görün. laptopı bile kullanasım gelmiyor hatta pc ve laptoptan bile hızlı

bende s3 kullanıcısıyım benim sorunum cihazım uygulama ve oyunlarda kendiliğin oyundan atıyor ve masaüstüne dönüyor bunun sebebini biri bana açıklayabilirmi.

Samsung note 5 kullanıcısıyım marshmelow güncellemesinden sonra kopyala yapıştır işlevi yok oldu. Bu sorun nasıl kalkacak

@23 Kasım 2016 07:49 sorunu çözebildinmi kardes

Sen de yorum yaz