S7'de Always on Display nasıl çalışıyor?

Galaxy S7 ve S7 Edge'in sürekli açık kalan ekranı hakkında merak edilenleri Samsung açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Always on Display nasıl çalışıyor?

Galaxy S7 ve S7 Edge'deki "Always on Display (AOD)" işlevi, telefonun düğmesine dokunmanıza gerek kalmadan tarihi ve saati görmenizi sağlıyor. Uyarılarınızı ve cevap vermediğiniz çağrıları da bu işlev sayesinde telefonu açmadan görebiliyorsunuz. Peki bu işlev nasıl çalışıyor? Samsung, işlevle ilgili merak edebileceğiniz her şeyi cevapladı.

Firma, üç sene önce geliştirmeye başladığı işlevi kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak üzere sunma kararı aldığını söylüyor. Kararın Galaxy S7'de verilmesinin en önemli nedenlerinden biri ise güç tüketimi. Firma, Galaxy S7 ve S7 Edge'deki AMOLED ekranın bu işlev için uygun olduğunu söylüyor. AMOLED ekranlar, siyah pikseller için enerji harcamıyor; bir başka deyişle ekranın bu bölümleri kapalı duruyor. Güney Koreli dev, uyku modundaki geliştirmelerle pil tüketimini daha da azalttığını vurguluyor. Firmaya göre S7'deki uyku modu, Galaxy S6 edge'in ekranın kenarını kullanan Night Clock işlevine göre yüzde 50 daha az enerji tüketiyor.

Samsung, güç tüketimini nasıl düşürdüğünün detaylarını merak edenler için web sitesinde anlatıyor. Firma bu iş için özel yakınlık sensöründen, RGB ışık sensörü ve ivmeölçer sensöründen bile faydalanmış. Bu sayede Always on Display, telefonunuz örneğin çantanızda, ona bakamayacağınız bir yerdeyken otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tamamıyla aynı: Windows phone'a 2 sene önce gelen Amber güncellemesi ile biz bunu kullanabiliyoruz zaten. Ayrıca detaylı hava durumunu veya bir resmi de ekrana koyabiliyoruz ve şarjı sanılandan çok daha az etkiliyor.

Lumia serisi birçok telefonda uzun zamandır olan bir özellik.

Samsung desteği hak ediyor kapalı kutu diil

Eski telefonlarda ekran sürekli açıktı bence bu teknoloji akıllı telefonlardaki bu eksikliği gidermek için yeterli.

arkadas ne kadar abarttılar. ben nokia n8 de bile hatta symbian 7610 da bile kullanıyordum.yeni nesili etkilemek bu olsa gerek

10 senelik Nokia 2 senelik Lumia özelliği. Artık Samsung'lara da İphone muamelesi yapılıyor. Sanki yeni bir icat. "Akıl tutulması" çağına yakışır bir yazı ve duyuru.

3 yıldır çalışıyormuş yav he he yeme bizi samsung hepimiz bu teknoloji için nokianın elini öptüğünü biliyoruz eski symbian serisindeki göz atma ekranı daha iyiydi bence daha renkli ve daha kişiseldi

La daha akıllı telefonlar yokken Nokianın telefonlarında vardı bu özellik neyine iki yıl uğraşmışlar bunun.

J7 prime olurmu TFT ekran var ama

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost