Saat üreticisinden şaşırtıcı cep telefonu...

Binlece dolarlık saatleriyle tanınan dev marka cep işine giriyor: Üstelik ilk projesi çok farklı...

  • Ümit Öncel
Saat üreticisinden şaşırtıcı cep telefonu projesi
Yeni telefon kinetik enerji ile kendi pilini şarj edebilecek.

Ulysse Nardin adını daha önce duymadıysanız, muhtemelen ortalama 21 bin dolar (yaklaşık 38 bin TL) değerindeki saatlerini de duymamış olabilirsiniz. Tam 163 yıllık bir geçmişi olan bu saat üreticisi firma, sadece üst düzey ve pahalı saatler üretmesi ve bunların tanesini on binlerce dolara satabilmesiyle tanınıyor. Fakat Ulysse Nardin'den gelen son haber, firmanın artık cep telefonu işine de gireceğini gösteriyor. İngiliz SCI Innovations adlı bir firma ile iş birliğine giden Ulysse Nardin, saat konusundaki tecrübelerini telefona da yansıtacak.

Firmadan yapılan ilk açıklamaya göre üretilecek telefonun iki pili bulunacak. Bunlardan biri standart olacak ve alıştığımız şekilde şarj edilebilecek. Fakat işi ilginç kılan zaten ikinci pil. Bu ikinci pil şarja ihtiyaç duymayacak ve ilki bittiği anda devreye girerek çok daha uzun bir konuşma süresi sağlayacak. Telefon için saatlerde bulunana benzer bir yapı geliştiren firma, bu kinetik sistemin ikinci pili, telefon hareket ettiği sürece şarj edeceğini açıkladı.

Bu ilgi çekici telefon için henüz bir fiyat bilgisi verilmedi ama saatleri 21 bin dolardan satan firmanın üreteceği telefonun daha ucuz olmayacağı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Telefonumun akrebi kirildi, cekim alani disinda kaldim..
muahahaha

Vay bee. İyiki bunlar Türkiye'de ADSL tekeli değil.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play