Sabit numara taşımada TurkNet farkı...

Sabit hattınıza gelen yüklü faturalardan şikayetçi misiniz? Üzülmeyin; artık ipler sizin elinizde...

Sabit numara taşımada TurkNet farkı

Telekomünikasyon sektöründe önemli bir milat olan Sabit Hatlarda Numara Taşınabilirliği uygulamasının 10 Eylül tarihinde başlaması şehiriçi telefon hizmetinin rekabete açılmasına büyük katkı sağlayacak. Bu konuda kullanıcılara cazip koşullar sunan TurkNet'in sunduğu 1095 ve TurkNet A-tipi telefon hizmetleri, uzak mesafe görüşmelerde, kıyaslama tarifelerine karşı yüzde 95'e varan indirimler sağlıyor.

Sabit hatlarını TurkNet'e taşıyarak TurkNet aboneleri arasına katılan tüketiciler uzak mesafe ve GSM aramalarında bu indirimli tarifelerden yararlanabilecek, şehiriçi görüşmelerinde de önemli tasarruflar sağlayacak. Bunun yanı sıra yerleşik operatörün sunmadığı bir hizmet olan yapılan şehir içi aramaların ayrıntı bilgileri de TurkNet abonelerine sunulacak.

TurkNet, ADSL ve TurkNet Telefon hizmetini bir araya getiren "ikili oyun" paketleri konusundaki çalışmalarını da sürdürüyor. Artık hem bireyler hem de şirketler, telefon hizmetini ve ADSL hizmetini TurkNet'ten alacaklar ve bu iki hizmet için ödemelerini tek faturayla yapacaklar. TurkNet müşterileri şimdi almakta oldukları hizmetler için olduğu gibi her iki hizmetin de kullanım bilgilerine (mesela konuşma detayları veya ADSL kota kullanımı) TurkNet web sitesi üzerinden her gün, her saat erişebilecekler.

TurkNet sabit hat operatör değişimi talebinde bulunan kişilere, hiçbir bürokratik engele takılmadan ve taleplerini mümkün olan en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmelerini de sağlayacak. GSM pazarındaki numara taşınabilirliğine benzer olarak sabit hatta TurkNet'e geçmek isteyen abonelerin sadece TurkNet'e başvurmaları yeterli olacak. Bu başvuru üzerine TurkNet, Türk Telekom'a gereken bilgileri vererek, istenen değişimin gerçekleştirilmesini tüketicilere lüzumsuz yük getirmeden sağlayacak.

TurkNet sabit telefon hizmetleri

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getiriyor: "Tekelin ve kısıtlamaların ortadan kaldırıldığı bu yeni ortamda TurkNet olarak, halkımızın ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılayacak her türlü telefon hizmetini sunacağız. Şehiriçi görüşmelerin rekabete açılmasıyla şehiriçi telefon hizmetini daha ekonomik koşullar altında alabilecek olan abonelerin elbette yoğun bir hareketlilik içine gireceklerini düşünüyoruz. 2010 sonuna kadar, numaralarını bize taşıyacak veya A Tipi Telefon Hizmetimizi kullanacak olan çok sayıda yeni abone kazanmayı planlıyoruz."

TurkNet sabit telefon hizmetleri

Şimdiye kadar uzak mesafe görüşmelerinde TurkNet kullanıcılarına yüzde 95'e varan indirimler sağlayan önseçimli (A Tipi) telefon hizmeti 10 Mayıs itibariyle yasal olarak şehiriçi görüşmelere de açılmış bulunuyor. Bu sayede dileyen tüm sabit hat abonelerine, yalnızca bir dilekçe ile başvurarak faydalanabilecekleri önseçimli (A Tipi) Telefon Hizmeti aracılığıyla TurkNet şebekesi üzerinden şehir içi dahil olmak üzere her yöne doğru görüşme yapma imkânı sunuluyor. Doğrudan TurkNet şebekesine bağlı aboneler de artık şehiriçi çağrı gönderebiliyorlar ve 10 Eylül itibariyle kendi numaralarını TurkNet şebekesine taşıyabiliyorlar.

TurkNet'in sunduğu önseçimli (A Tipi) telefon hizmetinden faydalanan her ölçekten firma ve bireyler, mevcut telefonlarının ahizesini kaldırdıkları andan itibaren daha ekonomik konuşma şansı buluyor. Esnek ve hesaplı kurumsal çözümlerini kendi döşediği ve yönettiği, güçlü fiber optik altyapı üzerinden sunan bir firma olan TurkNet, bu hizmetten yararlanan abonelerine de 0 212 444 1095'ten ulaşılan çağrı merkeziyle 7 gün 24 saat kesintisiz destek veriyor. Bunların yanı sıra, TurkNet abonelerine gönderdiği tüm faturalara kazanç tablosu ekleyerek onlara sağladığı tasarrufu da belgeliyor.

TurkNet'te kademeli bir tarife uygulaması bulunuyor. Bu sayede önseçimli (A Tipi) telefon hizmeti kullanan müşterilere daha fazla hizmet kullandığı dönem için daha düşük birim ücret uygulanıyor. Ayrıca TurkNet A-Tipi abonelerine de birbirleriyle çok daha ekonomik tarifelerle görüşme imkânı sağlanıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

türk telekomdan kurtuluyormuyuz sonunda

telekmdan taşısak sonra ıptal etsek sabit hatsız net olur mu ki

Peki alinan sabit ucret ne olacak 15TL devam mi ?

Yuru be turknet. Valla su ıs ıyıce acıklık kazansın gidip turknete geçerim. ADSL'yide aldırırm. Adamlar bıde kendı fıber optık kablolarını kullanıyorlarmıs ne guzel ya. Tebrıkler valla. Sektore rekabet getırdıler. Tabıkı bu olanlar biz tuketıcılere pozıtıf olarak donecektır. Gerek fatura gerekse kalıte bakımından... Başarılar Turknet...

Abonelerin çoğu hesaplı hatta ve bu tarifeye bu uygulama yasak! Ne işe yaradı şimdi bu! Hiç işim olmaz!

Türkiye'nin temel alt yapısını Türk Telekom oluşturduğu sürece kimse fazla ümitlenmesin TürkTelekomdan kurtulamazsınız.Onca yıl devlet kuruluşu olarak çalışıp Türkiyedeki telekomünikasyon hizmetlerinin temelini oluşturmuş daha sonradan özelleştirilmiş bir kuruluştan bahsediyoruz.Bundan kurtulmanın iki yolu var ya uydu bağlantısı vb. alternatif yollar veya Arap Şeyhleri gibi para içinde boğulan birinin ülkenin tamamına kendi alt yapısını yayması.

hele bir açıklansın bakalım sabit hat ücretini 10 tl. dn aşağı çekeceklermi yoksa öyle devammı edecek ayrıca
cep görüşmeleri ,yurt dışı görüşmeleri,yurt içi görüşmeleri ve internet fiyatları ne olacak önce bizlere bunu güzelce bir açıklasınlar
aman acele etmeyin sonra çamura batarız böyle deyip milleti toplayıp sonra yılbaşı zammı ilk bahar zammı gibi rezaletliklere düşmeyin derim bekleyelim fiyatlar açıklansın gerçekten şu anki abonelikten 40tl fark olursa anında geçeriz yok aynı kalır arama ücretlerini düşürseler ne yazar sabit ücret olunca görüşmesende 10 tl yı kapıyorlar bakalım görelim inşallah hayırlı olur bir zamanlar türknet piyasaya çıktığında uçan internet fiyatlarını daha unutmadık :) o zamanlar ekolay daha ucuzdu :) hemde hızlı idi bakalım sounumuz ne olacak

telekom standart hat kullanıyorum sabit ücret karşılıgında görüşme süresi falan veriyorlar mı bilmiyorum ev telefonunu pek kullanmama rağmen 25 30 arası ödüyorum,rekabet iyi gelecektir

neyi ucuzlatıyosun sen yaw. altyapın varmı kendi altyapın. yok.

sadece ceptelefonları kendi altyapıların kullanırsa ya da cep telefonu alt yapıları ile başka firmalar kullanırsa fiyatlar ucuzlar. Numara taşımanın anlamı olur. Ben numaramı cep telefonu firmalarından birine taşırım.

ya arkadaşlar işin aslı şu;bu olaylar tamamen yasalarla ilgili.mesela türktelekomun altyapısı kullanılıyor tt den ucuza nasıl verecekler dıyosunuz ? olay şu bu firmalar tt ye altyapısını kullandıkları için belli bir ücret ödüyolar ve tt de buna mecbur yeni yasalarla rekabet kurulu tarafından mecbur edildi (siz tt neden özelleşti sanıyorsunuz bu işin halka yararlarını çok yakın zamanda hepp beraber göreceğiz).tt de zaten eski yapılmış altyapısından para kazanmış oluyor :).

2.konu sabit ücret konusunda;zaten bu yenii çıkan telekom firmaları satışlarını arttırmak ve yaymak için sabit ücret almak istemiyorlar ama işte burada devlet olaya el koyuyor bu ücret alınacak diyor tt de alıyo çünkü sonuçta devletin hala orada %45 hissesi dewam ediyor.aslında tt mecbur alıcak trnın heryerinde ofisleri war büyük istihdamı war ama diğer operotürler bu sabit ücreti almasada bır sıkıntıya girmezler.ama bu konuda şu anda dava aşamasında alınsınmı alınmasınmı diye bakalım sonucu hep beraber göreceğiz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play