Sadece 9 mm kalınlığında, 5.000mAh'lik cep!

"İnce telefonların pili de zayıf olur" kuralını yerle bir eden, pil canavarı cep ile tanışın!

9 mm kalınlığında, 5.000mAh'lik cep!

Telefonlarımızın pil ömründen şikayetçi olsak da daha ince cepler hep ilgimizi çekiyor. Ancak inceliğine rağmen uzun bir pil ömrü sunduğunu iddia eden, Gionee Elife S5.5 gibi telefonlar da var.

Çin merkezli firma Eton ise sadece 9 mm kalınlığındaki bir cep gövdesine 5.000mAh kapasiteli bir pili sığdırmayı başardı. iPhone 4S'ten sadece biraz daha kalın olan Eton "Thundergod", iddiaya göre 1100 saat bekleme süresi sunuyor (1100 saat, 46 güne denk geliyor). Gücünü sekiz çekirdekli Mediatek MTK6592 yonga setinden alan Eton "Thundergod", 1.7GHz veya 2.0GHz saat hızında çalışıyor. Mali-450 GPU'ya sahip telefon, 2GB RAM'e sahip. Cihazın Mediatek yonga setine sahip olması, muhtemelen Android 4.2'nin üzerine çıkmayacağı anlamına geliyor.

Böylece Eton, Lenovo'nun birkaç ay sonra piyasaya sürülecek olan büyük pilli cebi S860'tan daha yüksek bir pil kapasitesi sunmayı başarıyor. Lenovo S860, Eton Thundergod'dan daha kalın olduğu gibi, yüzde 20 daha az pil ömrüne sahip.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

İşte bu güzel bir gelişme. Enerji depolama alnında daha çok ve daha hızlı gelişme yaşanması gerekli. Bilge Baykuş / Wise Owl

İşte bu güzel bir gelişme. Enerji depolama alanında daha çok ve daha hızlı gelişme yaşanması gerekli. Bilge Baykuş / Wise Owl

@08 Nis 2014 16:53 Neden yorumumu sadece düzeltme yaptığım halde iki kez yayınladınız anlayamadım doğrusu. Acaba gözden mi kaçtı ?

Cin de uretim degilde tamamen cin uretimi pillerin teknolojisi berbat, 10 bin mah bile yapsalar 6-8 ay dayanmayacaktir.

Büyük firmalar şöyle girişimleri örnek alsalar keşke.

1cm telefon pekte ince değil

noka olsa 20mm olurdu telefon :D

Ben çinlilerin beyanlarına inanmıyorum. Bağımsız bir firma o pili alıp ölçüp "evet bu pil 5.000 Mah" derse o zaman inanırım. Bunların hayatı yalan.

çinliler de olmasa uğraşacak adam yok gionee cok güzel marka

5000mah mı oha, cidden çok iyi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir