Sadece "önemli" güncellemeler anlatılacak

Windows 10'la gelen "açıklamasız" güncellemelere alışın, çünkü...

MS, sadece "önemli" güncellemeleri anlatacak

Microsoft, Windows 10'a yönelik üçüncü toplu güncellemeyi geçen hafta yayınlamıştı. KB3081438 olarak bilinen yamanın şaşırtıcı yanı ise, yaptığı değişiklikleri anlatan herhangi bir bilgi içermemesiydi. Yamanın tek söylediği, "Windows 10'un işlevlerini geliştirdiği" idi.

Firma, yaptığı politika değişikliğini açıklayarak bu durumun daha iyi anlaşılmasını sağladı. The Register'a konuşan bir Microsoft yetkilisi, geçmişte olduğu gibi güncellemelere yönelik KB makaleleri yayınladıklarını söyledi. Yetkili, güncellemenin önemine ve yeni işlev ekleme durumuna göre ek tanıtımlar yapabileceklerini belirtti.

Windows 10, bugün itibariyle 53 milyondan fazla cihaza girmiş bulunuyor - bu, dünya çapında pazarın yüzde 5'i anlamına geliyor. Microsoft, bu yüzden her KB yaması hakkında çok fazla konuşmamayı tercih etmiş olabilir. Yine de bu karar, yükledikleri güncellemelerdeki değişiklikleri tam olarak bilmek isteyen kullanıcıları rahatsız etme potansiyeline sahip görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows update hizmetini durdurabilirsiniz.

@21 Ağustos 2015 13:48 W10 nun update sistemi berbat ötesi. Updateleri kullanıcılara dayatması, kapatılmaması. (Cmd komutları, kayıt düzenleyicisinden yapılan ayarlar hariç) Update boyutlarının göstilmemesi.

@21 Ağustos 2015 13:48 Neden ?jhjk

@21 Ağustos 2015 20:43 Sen anlamazsın ,daha ergensin büyüde gel.

Her hafta 350-400mb güncelleme windows 10 nun tam olarak tamamlanmadigini gösteriyor

şaka gibi :) kullanıcılarını koyun yerine koymaya çalışıyor microsoft 4 senedir.

@21 Ağustos 2015 17:07 Koymaya çalışmasına gerek yok.Zaten kullanıcılar onu kendi kendilerine yaptılar ve yapıyorlar.Yaklaşık 5-6 yıldır da çok daha fazla arttı sadece.Win 7 bile çok güvenli değil.Düşünün tek kelime uyarı göstermeden ve seçenek görüntülemeden geçen gün bilgisayarıma 6GB lık dosya yükledi.Windows 10 dosyalarına benziyorlar.Ben görüp kestim ama bir dahaki açılışta işim olduğundan uğraşamadım,yüklendi.Tabi silmesini de biliriz ama önemli olan 7 bu kadar açıksa 10'u siz düşünün.

biraz fiyasko kokulari aliyorum bu 10 meselesinden ama hadi harilisi ..

Okusam çok anlarım yani. Gelsin kurulsun...hiç okumadım bu güne kadar. Dayatma diye bir şey yok bunda...daha ne isterim...

Lan arrkadaslarim windws 10 var mi derken ben onu kullanmaya 1 aydir baslamiisim asdfasddfaSsl harika bisey bu

Hayır en başında "ne zaman çıkacak, çıksın artık, yeter, bıktık, bu ne yavaşlık" diyen insanlar şimdi burada sistem tamamlanmamış diyor. Ne diyeyim, çok güzel bir şey de gelse önünüze "gözünün üstünde kaşı var" dersiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir