Sadece size görünen ekran gerçek oluyor!

Sadece sizin görebileceğiniz, çevrenizdeki kimsenin göremeyeceği bir ekran... Yakında gerçek oluyor!

  • Ercan Uğurlu
Sadece size görünen ekran gerçek oluyor!

Ofiste olmak bir kenara, özellikle kafe, restoran ve bu gibi dış ortamlarda dizüstü bilgisayarınızla sık sık çalışıyorsanız, ekranınızın çevrenizden görülmesinden pek de hoşnut olmuyorsunuzdur. Özellikle bankacılık işlemleri veya özel yazışmalar yaparken ayyuka çıkan bu "gizlilik" problemi, HP tarafından ele alınmış. HP, 3M ile yaptığı işbirliği neticesinde, dizüstü bilgisayarının ekranının çevresi tarafından görülmesinden hoşnut olmayanlar için özel bir çalışma başlatmış durumda.

HP'nin 2016'nın ortasından itibaren dizüstü bilgisayarlarında yer vermeye başlayacağı bu teknoloji, ekranın çevredeki kişiler tarafından görülmesini engelleyecek. Klavye üzerinde bir kısayol tuşu ile yer alacak olan bu özellik, bir tuş ile kapatılıp açılabilecek. Bu özelliği açtığınızda, ekran yalnızca tam karşıdan, yani sizin tarafınızda görünür olacakken, diğer bakış açılarında belirginliğini kaybedecek. Böylece gerek bankacılık işlemleri, gerek özel yazışmalar, gerekse de her ne yapıyorsanız o an daha rahat bir çalışma ortamı sağlayabileceksiniz.

Güzel ve ilginç bir özellik olduğu kuşkusuz. Bekliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bakan yine arkadan tam karşıdan bakar gereksiz

Aslında monitörlerin bu kadar

Bir videoda ekran üzerindeki filtreyi sökmüşlerdi. Söktürkleri filtreyi düzgün keserek gözlüğe monte ettiler. Ekran çalışırken bem beyaz gözüküyordu ancak gözlüğü takınca ekranda ne var ne yok görülebiliyordu.

Bankamatiklerdeki ekranlardan olmasın da ne olursa olsun. Daha kendimiz göremiyoruz ekranı, başkası nasıl görsün. :)

ekranının arkasındaki hologramı çıkarıp gözlük haline getiren ve bu sayede ekranı sadece kendisi görebilen adam bundan daha iyi çözüm üretmişti. @kodadiyazilimci

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost