SADES Diablo, 130 Desibelle Sınırları Zorluyor

SADES'in Türkiye'de oyuncularla buluşturduğu kulaklık modeli Diablo, 130 desibele ulaşan ses gücüyle sınırları zorluyor. İşte detaylar...

SADES Diablo, 130 Desibelle Sınırları Zorluyor

Ünlü Çinli oyun aksesuarları markası SADES, 2018 yılı itibariyle Türkiye oyun piyasasına güçlü bir giriş yapmıştı. Markanın yakın zamanda online olarak satışa sunduğu Diablo, üstün ses özellikleriyle dikkat çeken, "Best seller" bir oyuncu kulaklığı.

4 farklı realtek ses efekti ile tilki gibi kulaklar

Diablo'nun ses özellikleri en gerçekçi ve rekabetçi oyunu oynayabilmek için tasarlanmış. Dört farklı realtek efekti, gözlerin kapalı olduğu durumlarda bile düşmanın yerini rahatlıkla bulmayı sağlıyor. Geniş ses alanının yanı sıra, üstün diyalog özelliği ile de dikkat çeken ürün, diğer oyuncularla olan iletişimin en net şekilde deneyimlenmesi açısından oldukça etkileyici. Diyalog kalitesinde döndürülebilir mikrofonun etkisi büyük. Oyun içerisinde istenen yöne kolaylıkla çevrilebilen mikrofonla ses karşı tarafa temiz bir şekilde iletilebiliyor. Diablo'nun mikrofonuyla dip gürültü ve seste patlama sorununun üstesinden tamamen gelindiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Desibel canavarı

Ürünün ses gücü oyuncuların gözlerini parlatacak cinsten. Diablo'da 20 hz'ye 20.000 hz frekans aralığını destekleyen, 40 mm çapında yüksek kalite sürücüler bulunuyor. 32 ohm'luk sürücülerin ses desibel aralığı 116 olarak belirlenmiş. 1000 hz ses aralığında ise tolerans aralığında 3 desibellik bir farkın eklendiği görülüyor. Bu da kulaklıkta yaklaşık 119 desibele denk gelen bir ses deneyimi anlamına geliyor. Diablo'nun piyasada eşi bulunmaz bir kulaklık olmasında ses desibel sınırını aşıyor olması da oldukça etkili. Dünyanın en güçlü kulaklığı Diablo, girdiği desibel testinde elde ettiği 130 skoruyla ölçüm sınırını aşarak tahtı ele geçiriyor.

Hem karizmatik hem konforlu

Diablo'da etkileyici tasarımı meydana getiren birbirinden güçlü özellikler mevcut. Yeşil, cam göbeği, indigo, mor, kırmızı, sarı ve mavi renklerden oluşan RGB ışıklandırma özelliği, oyun atmosferine heyecan ve eğlence katıyor. Ergonomik elastik süspansiyon bandı ile oyuncuların rahatı da yerinde. Bant kısmı başa tam olarak oturan kulaklık oluşabilecek baskıyı minimize ediyor. Bu şekilde saatlerce hedefe kilitlenerek oyunda kalmak mümkün. Büyük kulaklıklar ile ortam ses yalıtımının en iyi şekilde sağlandığını da söylemeden geçmemek gerek.

Kompleks teknoloji vs kolay kullanım

Diablo'nun güçlü teknolojisi kullanıcılarına karmaşa değil kolay kullanım sunuyor. Saklanabilir mikrofon, kulak içinde yer alan kontrol düğmeleri, kumanda ve RGB açma / kapama ayarları; kullanıcının enerjisini kulaklık kullanımına değil oyuna harcayabilmesi için tasarlanmış. Altın kaplama USB ve Windows 7/8/8.1/10 uyumluluğu ile de öne çıkan Diablo'nun hoparlör ve mikrofon özellikleri ise şöyle:  

Hoparlör

Mikrofon

  • Megafon çapı: 40 mm
  • Hassasiyet: 1 kHz'de 116 ± 3 dB
  • Frekans tepkisi: 20~20,000 Hz
  • Empedans: 1 kHz'de 32 ? 
  • Güç taşıma kapasitesi: 20 mW
  • Boyut: 4.0 x 1.5 mm
  • Hassasiyet: 1 kHz'de -40 ± 3 dB 
  • Frekans tepkisi: 50 ~ 10.000 Hz
  • Empedans: 1 kHz'te ? 2,2 K?
  • Yönelme: Dairesel - yönsüz

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play