SafeIP ile internette engelleri aşın!

Bu ufak ve ücretsiz uygulama sayesinde, internette erişemediğiniz site kalmayacak!

SafeIP ile internette engelleri aşın!

YouTube gibi internet üzerinden video ve müzik dosyalarına erişim sağlayan siteler, içeriği yükleyen kişinin tercihleri doğrultusunda belirli ülkelerin dosyalara erişimini engelleyebiliyor. Örneğin YouTube'da izlemek istediğiniz bir videonun, yükleyen kişinin/kurumun tercihi doğrultusunda Türkiye'den erişime kapatıldığını belirten bir mesajla karşılaşmanız mümkün. Hatta bazı siteler, tamamen bir ülkeye yayın yapmıyor olabiliyor. SafeIP isimli bu ufak program, işte bu tür engelleri aşmanızı sağlıyor.

Programda, on farklı yerde bulunan IP adresleri kayıtlı: ABD, İngiltere, Hong Kong, Hollanda, Kanada, Avusturya, Polonya, İtalya, Almanya ve Fransa. Eğer IP adresinizi tespit ederek bulunduğunuz ülke nedeniyle bazı içeriklere erişiminizi engelleyen bir siteyi ya da Türkiye'den erişimin engellendiği bir siteyi ziyaret ediyorsanız, bu kayıtlı IP adreslerinden birini seçerek engelleri aşabilirsiniz. SafeIP, bağlantıyı sıfırlamadan IP adresinizi değiştiriyor. İstediğiniz anda asıl IP'nize geri dönebiliyor, programı belirli aralıklarla IP değiştirecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Programın 30 dolar karşılığı kullanılabilen Pro sürümü, bazı ek özellikler getiriyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz asıl hizmetten faydalanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da programın bir güvenlik yazılımı olmadığı. O nedenle programı kullanırken kendi güvenlik yazılımlarınızın çalıştığından emin olun.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

VEVO'ya ulaşmak için her zaman VPN'e bağlanmak zorunda kalıyordum. Bu programı deneyeceğim

8.8.8.8 8.8.4.4

@17 May 2013 16:29 bu ıp değil dns adresi

.@17 May 2013 16:29 8.8 dns ler Google nin olduğu için sıkıntı da orda zaten.

bununla google play ın ulaşılamayan kısmına da ulaşabilir miyim onda bir de kredi kartı doğrulaması istiyorlar ben de kredi kartı yok değişik programlar kullanıyorum ancak o yüzden açamıyorum

bu yöntemlerle uğraşmadan www.anonymouse.org'a girip açılan sayfada ingilizceyi seçip sonra açılan sayfada adres çubuğunada gitmek istediğimiz siteyi yazıp enterlıyoruz açılan sayfada no main site'yi seçiyoruz işlem tamamdır ;)

@17 May 2013 17:24 Anonymouse'ta türkiyede kapalı gözüküyor ama :D

@17 May 2013 19:03 dns değiştir girersin.

Bunun manşette yer alması üzücü:D

Genelde bu tür programlar ağınızı sniff ederek gelen giden tüm bilgilerinizi ilgili sahiplerine uçurabilir. Uzak durmak lazım.

bu ip deyiştirme işini torrentte kullansak işe yararmı karşı tarafta gerçek ip çıkmasın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir