Safir ekranları üreten firmadan kötü haber

Apple'ın safir ekranlarını üretecek olan firma, kimsenin beklemediğini yaptı; iflas bayrağını çekti!

  • Cem Şancı
Safir ekranlara veda mı ediyoruz?

Apple'ın akıllı saatleri için safir ekran üretecek olan GT Techonologies isimli firma iflas başvurusunda bulunarak teknoloji dünyasında şaşkınlık yarattı. Apple ayrıca aynı firmanın ürünlerini iPhone'lardaki kamera kapağı ve parmak izi sensöründe de kullanıyordu.

GT Tehcnologies'in iflası aslında teknik bir ayrıntı ve firmanın üretimini ve hizmetlerini aksatmayacak. Ancak firmanın yönetimi mahkememin atayacağı bir kurula devredilecek ve bu kurul firmanın gelirlerini borçlular arasında paylaştırarak borçlarının ödenmesini sağlayacak.

Ancak Apple'ın bu iflastan nasıl etkileneceği belli değil. GT'nin düşük fiyattan safir bulamaması haline borçlarını büyütmemek için safir ekran üretimini genişletmeyeceği, bunun da Apple ürünlerinde sıkıntı yaratabileceği konuşuluyor. Bu durumda Apple'ın da Android cihazları gibi Gorilla Glass ekranları kullanma ihtimali bulunuyor. Bakalım, son kararda Apple ne yapacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Appleın yapacağı adımı çok merak ediyorum.

Elma kutlandı yine =D

Aman allah korusun sakin gorilla glass a gecmesin o meshur kiril(an)mayan camlari hem kalitesiz hemde soyledikleri muhtesem kirilmaz cizilmez ozelligi tam bir fiyasko umarim sirketi apple devralir hatta gorilla glass a rakip olsun her alette gorilla glass var ama hic bir gelisme yok 1 2 3 hepsini denedim sadece 3 te biraz parmak izi birakmama konusunda iyi ama o da muhtesem degil bir sure sonra 3 bile parmak izi tutuyor gayet kalitesizler

Apple herkesin kullandığının kullanmayan ilginç bir şirkettir. Bence gorilla glass kullanmayacaktır.

pardon ama zaten apple safir ekran kullanmıyor sadece kamera da ve touch id de safir kullanıyor.

İphone6, ios8 ve safir ekran yanlış seçimler oldu ve Apple, Tim Cook ile birlikte batışa adım adım ilerliyor. Apple fanlar olmaz demesin Nokia'dan ibret alsınlar. İphone 6 yeni bir patlama yapmalıydı (bükülerek değil), ios8 büyük yenilikler getirmeliydi o da olmadı ve safir de hayırlı olmayacak gibi. Yazık ki elma çürüyor.

@09 Eki 2014 02:11 safir ekran ip6 da kullanılmaya başlanmadıki. Haberlerden bi haber olduğunuz açık. Sizin gibiler yüzünden okuduğunu anlamayanlar o kadar çok ki.

Apple'a hiçbir şey olmaz merak etmeyin siz. ios8 muhteşem, iphone 6 gerçekten çok kaliteli. Dedikodulara yalan ve yıpratmaya yönelik taraflı haberlere aldanmayın. Bükülürse gidin yenisiyile değiştirsinler. Samsung böyle bir garantiyle ürünün arkasında durabiliyor mu ?? Galaxy serisi hangisini alırsanız alın 1 sene sonra çöp o telefon!

@09 Eki 2014 07:57 verdin tabi 2300 ü kendini avut herşey mükemmel.

Apple firmayi satin alir :)

İPhone 6 ve 6+ da ekran gorilla glass 3, sadece home butonu ve kameranin cami safirden üretilmiş

Sen de yorum yaz