Safir ekranlı iPhone suya mı düştü?

iPhone 6'nın en çok bahsedilen özelliklerinden biri, görünüşe göre sadece hayallerde kalacak!

Safir ekranlı iPhone suya mı düştü?

iPhone 6'nın safir ekranla gelip gelmeyeceği sorularına pek de hoş olmayan bir cevap gelmiş olabilir.

TrendForce'un alt dalı LEDinside'dan gelen bilgilere göre Apple, 4.7 inç'lik iPhone'da safir ekran kullanmayı düşünmüyor. Veya firma, safirle ilgili bazı sorunlar yaşıyor.

4.7 inç'lik safir ekranlı bir iPhone 6 eğer Eylül ayında piyasaya sürülecek olsaydı, ilgili bileşenlerin sağlayıcılar tarafından Haziran sonunda sevk edilmeye başlanması gerekiyordu. Ancak görünen o ki bu, gerçekleşmedi. Firmanın her şeyi son dakikada yapmak gibi bir planı da olabilir, ancak şu anki işaretler, safir ekranlı iPhone 6'nın bu sene gelemeyebileceğini gösteriyor.

5.5 inç'lik büyük boyutlu iPhone'un üretimine ise bir başka rapora göre Eylül'de başlanacak ve telefon, Aralık ayında satışa sunulacak. Ancak cebin Aralık'ta satışa sunulması, Noel dönemi için çok geç olabilir. Dolayısıyla bu rapora şüpheyle yaklaşmakta fayda var. Raporun bir başka iddiası, iWatch'un Kasım ayında üretilmeye başlanacağı. Saatin ne zaman satışa sunulacağı hakkında ise herhangi bir bilgi yok.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

hep saçma sapan haberler paylaşıyorsunuz , daha geçen gün safir ekranların apple'ın eline ulaştıgı ve üretici firmanın 100 milyon adet safir ekran üretme kapasitesinin oldugunu yazmıştınız.

Diğerleri iphone dan daha kaliteli artık o paraları ödemeye gerek yok bence

safir olsa da olur olmasa da. her halükarda şu anda zaten en kaliteli ve sağlam ekran tabi ki iPhone da...

Evet,kesinlikle

Ya telefon çıkmadan onlarca özellik söylüyorlar tarih yakınlaştıkça bu gitgide düşüyor çıkınca da elde var sıfır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir