Safir iPhone 6 iddiaları gerçek olmak üzere!

iPhone 6 hakkında en fazla dillendirilen iddia, Apple'ın hamlesiyle gerçek olmaya daha da yaklaştı!

Safir iPhone 6 iddiaları gerçek olmak üzere!

Apple'ın Temmuz başında ABD Ticaret Komisyonu'na başvurarak, Mesa'daki fabrikasında daha fazla safir üretmek için izin istediği ortaya çıktı. Apple üretimin başlangıç tarihi olaraksa Ağustos sonunu verdi. Böylece Apple'ın yeni telefonlarında safiri daha fazla kullanmak istediği yönündeki dedikodular doğrulanmış oldu.

Ancak önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen iPhone 6 ve iOS tabletlerinin daha fazla safirle kaplı olup olmayacağı şimdilik belli değil, zira Ağustos sonunda yapılacak üretim, yeni iOS cihazlarına yetişmeyebilir. Ya da Apple, ilerideki talep patlamasını hesap ederek daha fazla safir üretmek gerektiğini düşünmüş olabilir.

Eğer söylentiler doğru ise Apple, iPhone 6'da safir ekranlar kullanarak çok daha net görüntü veren bir telefon yaratmış olacak. Bu da rakipleri karşısında büyük bir avantaj kazanması anlamına gelecek. Ancak, bu söylentiler ortaya çıktığında en büyük handikap olarak, Apple'ın bu kadar safiri nereden bulacağı sorusu gündeme gelmişti. Şimdi Apple'ın kendi fabrikasında daha fazla safir üretmek için başvuru yapması, safir ekranlı telefonlar konusundaki söylentilerin doğru olabileceğini ortaya koyuyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

reklam taktiği safir filan olmayacak adi cam olacak... üretim sorumlusu yemekte ağzından kaçırdı...

:) komik bi haber.. özellikde surasi ::::: iPhone 6'da safir ekranlar kullanarak çok daha net görüntü veren bir telefon yaratmış olacak. Bu da rakipleri karşısında büyük bir avantaj kazanması anlamına gelecek.... 1 ay önce lg g3 ícin aslinda bu ekrana gerek yok diyordunuz... konu aplee olunca avantaj olmus.. yazik yazik...

Safirin özelliği netliği değil dayanıklılığı. Yanlış bilgiyi düzeltmelisiniz. Telefonda zaten Retina ekran var daha ne netliği yahu

way way bu süper olacak

yalan kurtlu elma asla safir kullanamaz... cesaret edemez zaten bütçesi yetmez...

Suya dayanklımı bn ona bakarım!!toza kire düşmeye çarpmaya çizilmeye...vs. Safir mafir hikaye.. Sağlam olsun...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir