Sağlam USB bellek arayanlara!

Bu USB bellek kolay kolay kırılmıyor, kapağı da kaybolmuyor! İşte kırılmak nedir bilmeyen bellek

Dayanıklı USB bellek arayanlara!
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

ADATA'nın geliştirdiği Superior serisinden S007 USB bellek, sağlamlığa önem verenleri hedefliyor. Özel kauçuk kaplaması sayesinde darbelere ve suya karşı verileri koruyan flash bellek, ABD ordusunun testlerinden onay almış.

ADATA'nın Türkiye distirbütörü DataStar, USB bellekte de sağlamlığı hedefleyenler için Superior serisinden S007'yi pazara sundu. ABD ordusunun MIL-SPEC standartlarına uygun olan bu ürün, su geçirmezlik ve dayanıklılık testlerinden geçmiş, sağlamlığı kanıtlanmış bir ürün. Sade bir profil üzerinde kavisli tasarımı ile tutuş rahatlığı sağlayan ADATA S007, askeri sınıf koruyucu kauçuk ile kaplı. Bu kaplama bir yalıtım tabakası oluşturuyor ve darbelere ve suya karşı koruma sağlıyor. 1 metre derinlikteki suda 20 dakika kalma testinden geçen ürün, koruyucu kauçuk yüzeyi ile verileri koruyor. Aynı zamanda ABD MIL-STD-810F-514.5C-3 askeri dayanıklılık testinden de geçen ürün darbelere karşı da ürünü koruyarak, verilerin kaybolmasını engelliyor.

Yeşil ve kırmızı renk seçeneği ile sunulan S007, kapağın kaybolmaması gibi pek çok ayrıntının düşünüldüğü bir tasarıma sahip. USB belleklerde kullanım sırasında çıkarılan kapakların kaybolması önemli bir sorun. Flash belleğin tutma ve taşıma aparatı, aynı zamanda kullanım sırasında kapağa yuva görevi görüyor.

ADATA S007, dayanıklılığının yanı sıra hızıyla da dikkat çekiyor. Standart USB 2.0 flash belleklerden yüzde 10 daha hızlı veri transferi (yazma hızı) yapabilen ürünün okuma hızı ise 8MB/s. 4, 8, 16 ve 32 GB depolama kapasitesi seçeneği sunan S007, üzerindeki LED gösterge ışığı ile kullanımdayken uyarı veriyor.

ADATA S007'nin bazı özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

- 4GB / 8GB / 16GB / 32GB kapasite,
- Yeşil ve kırmızı renk seçeneği,
- 80 x 19 x 9.7 mm boyutlarında,
- 13.6 gr ağırlığında,
- USB 2.0 destekli,
- Fiyat: 4GB 13 USD+KDV
8GB 18 USD+KDV
16GB 29 USD+KDV
32GB 59 USD+KDV

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

kingston 1 gb belleği ilk aldığımda cebimde unutup çamaşır makinesinde yıkanmıştı hala çok iyi çalışıyor ama bu usb bayağı geliştirilmiş .

okuma hızı 8MBb mı? Şaka mı bu? Kimsenin dayanıklı ama hız konusunda
yerlerde sürünen bir flash beleye para vereceğini sanmıyroum.
bide diğer belleklerden hızlı yazmışsınız şu haliyle en yavaş bellekten bile
%20 daha yavaş...

Geliştirilmiş bir usb. Sağlam olduğundan da bahsediliyor. Güzel..

Hız konusunda biraz durum kötü ama bu darbelere ve suya karşı koruma özellikleri oldukça güzel fiyatlarını ise uygun buldum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play