Şahan Gökbakar'dan Facebook için şok sözler

Bu sözler kavgada söylenmez: Şahan Gökbakar Facebook gibi siteleri öyle bir yerden yere vurdu ki!

Recep İvedik'ten Facebook için şok sözler
Şahan Gökbakar Facebook'u yerden yere vurdu.

Ünlü komedyen, bu tarz sitelerin antisosyal abazanlar ve ameleler için olduğunu savundu... İşte Şahan Gökbakar'ın şok eden sözleri:

Hepsi antisosyal abazan
Bu siteler niye bu kadar popüler, abazanlıktan! Ne diyeyim yani... Hepsi de antisosyal abazanlar işte. Benim etrafımda da çok arkadaşım var "Bakalım yeni balıklar gelmiş mi, kız düşmüş mü?" diye o siteleri dolaşan! Bu ne ya? O sitelerde eski arkadaşlarını buluyormuş insanlar... Aman ne bulacağım ilkokul arkadaşlarımı, hepsi sümüklü çocuklardı. Kafasını yardığım eski arkadaşımı ne diye arayıp bulayım, niye kendimi hatırlatayım da çocuk yeniden benim peşime düşsün!

Bu siteler evlilik yıkar
O sitelere üye olanların arkadaş listelerinde 400'e yakın isim var. Gerçekçi mi bu? ınsanların 350-400 tane arkadaşı olamaz ki... Bu insana özgü bir şey değil yani. Başka bir sıfatın varsa olur, ama insan sıfatın varsa olmaz! Bu siteler modern buluşma noktaları bana kalırsa. Tehlikeli de aynı zamanda... Kişiyi aldatmaya da iter, evlilik de yıkar. Rezalet bir şey işte... Bir de hakikaten bu siteler amele kaynıyor.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 130 Yorum

iyi pot kırmış, gercekten amacı içerisinde kullanan cok insan var ve bu insanlar tepkisini gosterdiginde popularitesi kotu etkilenecektir.

yok yahu filminin oynadıgı salonda cogu daha hic sinema, elestiri gormemis insanların gittigi bi insan bu zaten..

Bu adam bizim Uni'ye bi daha gelmeli. İlk geldiğinde ağzının payını tam veremedik demek :)

bi bakıma doğru söylemiş

%100 Katılıyorum aynı düşüncedeyim.!

Ben doğru buluyorum yazıyı gerçekçi açık bir dille anlatmış adam.Fakat Facebook ve benzeri gibi siteleri kullanılan amaca göre değişir.Eski arkadaşlarını bulmak onları hatırlamak bunlar güzel şeyler ama bu şekil kullanan kişiler parmak sayısını geçmez.

İyi günler...

helal ossun lannnn yemin ediorum aynen benim gibi düşünen bir adamsın... :))) ahahah

Len zamanında sende az takılmıodun oralarda çagaaaal :)

şahan gökbakar'a %100 katılıyorum.

İnsanın 350-400 arkadaşı olmaz tabi. Yasadışı bir olayın varsa bilemem tabi yada her selam verdiğine arkadaş diyorsan.

Agzı olan konuşuyor

Bu tip saçma görüşlere katılmıyorum. Şansen ben asosyal biri değilim ama net aleminden uzak biride değilim. Facebook tarzı sitelerin saçma gurup davetleri hariç pek çok güzel noktası mevcut. Daha dün akşam lise hocalarımdan biri ile görüştüm yıllardır hiç görmemiştim görev yeri değişmişti. Meğer eğitim aldığım bir kurum ile şu an görevli bulunduğu okul arasında 300 metre mesafe varmış. Ne mutluluk benim için en kısa sürede kendisini ziyaret edeceğim.

Ayrıca posterinde "Halk Kahramanı" diye lanse edilen ancak geri kalmış zihniyetlerin kahramanı olabilecek 'karaktersiz' bir karakter yaratmakla bir iş yaptığını sanıyorsa ne yazık ki kendisi yanılıyor.
Bu kişiler kendileri ve halkımıza neler kazandırmış?
önce bunlar sorgulansın sonra kendisi 'beceremediği' güzellikleri paylaşma konusunda yorum yapabilir.

3-5 saçma espiri yaparak kimse kendini bir şey sanmasın çünkü sadece bir 'Şey' olabilir. ötesi olmaz...

adam sonuna kadar haklı. zeka sorunları olmayan bir insanın 30 saniyede ulaşacağı sonuca ulaşmış. madem sosyalleşmek istiyosun bi aktiviten olsun gerçekten. yılda bir kitap bile okumayan bi toplumuz biraz kültürel olaylara, spora, hobilere yer açsak hayatımızda bunlarla uğraşacağımıza keşke....

Ahahah HakLı Katılıyorum Recep Abi İki Bira Kap KopUoSs ;-)

dogru konuşmuş sun tebrikler

Okurken bile güldüm evet takılanların hepsini bilemem ama benim çevremdekilerde hep kızlar için takılıyor genelde

Kendisini sevmem filmlerinide ama doğru söylemiş.Gerçekten öyle

Ben kendisini tanımam. Ama kendi cevresindeki 0 dan 5 e kadar sayabilen insanların zekalarına bakıpta genelleme yaptığı için kınıyorum.

Facebook mükemmel bir uygulama çok güzelşeyler paylaşabiliyoruz. O sistemi arkadaşlık sitesi gibi kullanan kuş kafalı kişileri zaten sistem otomatik olarak atıyor.

Eğer facebook u düzgün kullanırsanız ne kadar sosyal ve ne kadar eğitici bir sistem olduğunu görebilirsiniz.

Sayın şahan bey sizin bu ifadenizden dolayı kınıyorum. Bizi arkadaşlarınıza bakıpta genelleme yaparak aynı kefeye koyduğunuz için özür dilemenizi istiyorum.

Görüşe katılmıyorum'u mu var. Başka getirilecek acıklama yok. 10 numara acıklama yapmış işte , varsa yigid yalan desin.

Katılıyorum çok doğru demiş.Youtube engelleneceğine facebook engellesin daha iyidir.

aynısını diyorum beendee

@Feanorien istisnalar kaideyi bozmaz, Şahan büyük oranda haklı.

aynısını diyorum beendee

doğru söze ne denir hatırlatırım bir kız listedeki herkesle 400 fazlaydı sanırım yatmıştı.

bu söyledikleri bizim için harbiden geçerli, farklı ülke insanları bilmiyorum amaçları nedir bu facebook tarzı siteleri ama ülkemizde ne yazıkki durum böyle, kafadan sallamıyorum internet kafe işletmecisiyim gördüklerimi görseniz insanlığından şüphe edersiniz bazılarının.

ağzından bal damlamış... umarım r.i.2'de deyinmiştir.

ben %100 katılmıyorum... birincisi şahan gökbakar bana arkadaşını söylesin, oan kim olduğunu söyleyim... ikincisi ben aktif bir birlikteliği olan bir üniversite öğrencisiyim; yani ne abazanım ne de amele ama facebook'a asgari iki günde bir bakıyorum... şahan efendi recep ivediki sevdik ama saçmalamasan iyi olur; bu gidişle arog'un arkasında kalacaksın zira insanlara abazan ve amele diyerek küstürmenin sana fatdası olmaz... facebook'un tek dezavantajı şu sıralar aşırı politize olması... faşizm aldı başını gidiyor adeta... onun yerine bunu eleştir sayın evcil hayvan ivedik!

SANA NE BENİM ÖZGÜRLÜĞÜM DEN ŞAHAN GÖKBAKAR
SENİ SEYRETMEK ZORUNDA DEĞİLİM İSTEDİĞİM KİŞİ İLE TANIŞIR İSTEDİĞİM HERŞEYİ YAPARIM SONUÇTA BEN ÖZGÜR BİR ADAMIM
SENİN SAÇMA UHHAA UHAA DİYE KILLI ESPRİLERİNE HİÇ GÜLMÜYORUM HABERİN OLSUN

Türk milleti abaza, evet, ama ne yazık ki facebook bu amaçla kullanılan bir site değil.

şahan'ın dediği tipler de var ama normal insanların olduğunu unutuyor . ben hergün üniversitede gördüğüm adamla hoşuma giden videoları facebookta paylaşıyorum . 1 yıldır kullanırım bi kez bile kız düşürmek için girmedim .

Hay ağzına sağlık.

"Bu siteler evlilik yıkar
O sitelere üye olanların arkadaş listelerinde 400'e yakın isim var. Gerçekçi mi bu? ınsanların 350-400 tane arkadaşı olamaz ki"

Aynen katılıyorum çok doğru demiş.

sonuna kadar katılıyorum.ağzına sağlık.

aynen katılıyorum

kesinlikle dogru bu tür siteler ilişkide bitirtir evliligide...

abuk subuk konuşmuş. ne bulacakmış cocukluk arkadaşını! lafa bak.. sen kimsin yaaa sacma sapan konusup insanları kücük görüyorsun. sende bir film yaptın iki reklama cıktın bi havalar felan.. bas işine be adam

10 uzerinden 10 milyon

Facebook veya herhangi bir siteye uye degilim, ama gel gorelim sahan gibi ileri gpruslu birinin bu tarz sitelere gerilafalilar gibi bir yorum yapmassi arsizliktan baska bisey degildir, tasvip etmemek ayri, abazsn,antisosyal kaliba sokmak apayri birseydir.. Ve bizler, bu insanlara prim veriyoruz!! Devam edin, daha nice "murat koyim tur at" gibi anlamsiz cumlelere maruz kalir,cernobil faciasina donmus nesiller buyur

tam olarak öyle değil art niyetli bakmamak lazım tamamına
facebooku özellikle bu kadar popüler kılan şey kişilerin gerçek resim ad soyad ve bilgileriyle orada bulunması
chat siteleri gibi değil yani.

Bir zamanlar kendidide sümüklü biriydi ayrıca bir aktörün filmi bu kadar popüler oldu diye insanların alışkınlıklarını yarıgılaması dogru değil.En son olarak film yurtdışında başarı sağlayabiliyormu bi onu düşünsün.

hakaret ettiği amele tiplemesini yaparak para kazanmıyormu bu adam? kopek bile yedigi kaba pislemez.

kesinlikle doğru demiş Gökbakar
Feanorien, Şahan güzellikleri yok dememiş.
Facebook'un geneli abazan demek istemiş.
Bencede haklı söylüyo adam...

recep ivedik çok tasvip ettiğim bir karakter değil ancak açıklamayı yapanda o değil zaten, Recep İvedik patladı! başlığını görünce hayali bir karakteri gözünde canladırmak için hakaten mistik bir hayalgücünüz olması gerekir. sonuçta açıklamayı yapan şahan gökbakar ve yaptığı tek iş kıllı recep değil, herkes facebook sevmek zorundamı? herkes kamuya açık bir karaktere sahip olmak zorundamı? herkesin böyle bir şeye ihtiyacı varmı? bunları göz önüne alırsanız şahan gökbakar'ın ne demek istediğini anlarsınız.

Kırıcı hoş olmayan bir üslup da olsa söylediklerinin haklılık payı çok yüksek… Böyle bir şey söylenmesi beklenen biri mi değil. Bu konulara fikri sorulsa da karışmamalı bence.

Doğru demiş ama herkez için geçerli değil.Dediği gibi olanlar var evet ama olmayanda var.Bir kızın 1100 tane arkadaşı olması mümkünmü ?Dediğim gibi olanda var olmayanda var.Çünkü orada öğretmenlerde var doktorlarda azımsanmayacak sayıda hemde..

Ne bu yorumun ne bu kişinin telnoloji sitesinde hele hele chip'de yeri yok. Site yöneticilerine sesleniyorum burası pazar magazin yeri değil.

Bizim türk milleti; Sosyal siteleri kadın avlama sitelerine çeviriyor, çok doğru bir tespit Şahan haklı.

o yaptığı filmlerde ki ahlak oranını belirlesin ondan sonra facebook'a yada diğer platformlara laf söylesin...

Dün ottun bugün koktun Şahan Bey !!!Şöhret biryerlerini kaldırmış galiba !!! Cem Yılmaz'ın adamlığının onda biri yok sende...

Şahan Gökbakar kim ki? Bu konuda bir otorite mi? Yıllarını bu konulara vermiş soyoloji doktorası olan birisi mi? Önlerine mikrofon uzatılan herkes (belki bana da mikrofon uzatılsa bende herşey hakkında yorum yapmaya başlarım) her konuda uzman oluyor. 2 film çekip televizyonlarda biraz fazla görünen herkes kendini uzman zannediyor...

şahan'ın dogru konusma amacıyla bunları söylediğini sanıp yanılmayın, yeni çıkacak filmi amacıyla yaptığı kaçıncı saçma sapan ve nefret dolu açıklama bu. Dikkat çekmenin yolunu iyi biliyor, tabi havadan iki espriyle o kadar para kazanirsan hayatinda az-cok hakkı geçmiş o kadar insanı sen de unutabilirsin...

her çeşit insan var. kimi düzgün kullanır kimi kullanmaz. ben tanımadıma bulaşmıom facebookta. ama 15 ten fazla arkadaşlık isteği var tanımadığım kızlar erkekler yolluyo.
ben ilk okul arkadaşlarımı zor tanıdım facebooktan bulunca yılda bi toplanıp buluşuyoruz bence iyi yönleride var bu sitenin

Katılıyorum, az bile söylemiş. İnsanlar gittikçe asosyal hale geldiler.

helal sna Şahan ! sonuna kadar arkandayım

%100 haklı. Yarası olan gocunsun gibi konuşmuş:)

Abazanlar şahanın yorumuna kızmış abazan olmayanlar hak vermiş :D:Dgerçek bu

onun çevresindekilersapık abazan ve amale olabilir, ben ve benim gibi o siteyi abazanlık için değil de arkadaşlarıyla irtibatı koparmamak için kullananlar da var, mesela benim çevremdeki hiçkimse o siteden kız arkadaş bulmaya çalışmamıştır,
bu da şahanın ve arkadaşlarının seviyesizliğini gösterir..!!!

Şahsen facebook a ısınamadım ve de çok fazla kullanmıyorum. Şahanın haklı olduğu taraflar var. Ama bu konuyu bu üslubla söylemesi yakışmadı. İnsanları rencide ederek hiçbir yere gelemez.

senden ala amele mi var

abazanlık diyer kucumsediğin dürtüler gayet insancıldır insanın elinde olan bisey degildir yaradılıstan gelen bisey bu ama senin senin o yönde tuzun kuru sahan bey bu kadar

Helal olsun be Şahan. Çok dobra konuşmuş...

yani bu durumda kompleksleri olmayan milletin davranışlarını umursamayan her bir fert amele statusunemi giriyor. Çünkü pek çok kişi tipinden muzdarip yada çevresinin baskısından çekindiği için böyle ortamların dışında kalıyor. Yalan diyin? Kaldıki sinemasında amele bir karakteri canlandırıp paranın kuyusunu kazan bi insanın böyle sözler söylemesi enterasan doğrusu. Çok uçuyorsun şahan, gençlerin gözünden düştüğünde Doğa Rutkayda kalmaz yanında o zaman ne yapıcaksın. :)

Fena kızan arkadaşlara da söyleyelim bu sözleri büyük ihtimalle laf arasında söylemiştir. Basın toplantısı düzenleyip Facebook kötüdür dememiş :)

bu ne ya bu adam bu konuda bir merci deilki ne yaplım yani şahanın arkadaş çevresi şahan gibi (recep ivedik tarzında ) insanlarsa .Ben lisede sevdiğim fakat sonra ulaşamadığım bi arkadaşımı buldum diğelim kız yada erkek abazalıkmı .Kendisini amacı farklı dmekki kiş ikendinden bilir işi deişler.Adamın bitarafları kalkmış kullanmak istemmesini amacı eski arkadaşları ünlü dğil ya görmek istemio.Yürü be şahan bi film yaptın önce cem yılmazı sonrada erol günaydın gibi büyük ustaları eleştirdin kimse benim filmim hakında yorum yapmasın die şimdide facebook gibi sitelere takmış.Kendisi evliyim ama uygunum gibi sitelerle karıştırıyo galiba.

İnsanın fikri neyse zikride oymuş.

çok güzel bir cümle sölemiş recep ivedik

şahan çok çok iyi konuşma arkasındayım sonuna okadar...

gerçekleri söylemiş adam...

Bilgisayar uzmanı olarak yerden göğe kadar katılıyorum bu yoruma Ellerinde kocaman kütüphane dururken hani eskiden efendim kütüphane mi var nasıl öğreneceğiz sadece saati 1 lira ya internete girip istediğin bilgiye ulaşabiliyorsun ama ne yapılıyor ortada. herşeyi yapalım fakat dozunda yapalım. Saygılar

Kımen doğru demiş, ta ki şu sözlerine kadar

"Aman ne bulacağım ilkokul arkadaşlarımı, hepsi sümüklü çocuklardı. Kafasını yardığım eski arkadaşımı ne diye arayıp bulayım, niye kendimi hatırlatayım da çocuk yeniden benim peşime düşsün!"

Parayı görünce sümüğün kurudu ki onları bu kadar aşağılık gördün Gökbakar.

Recep İvedik dışında insanları güldürebildin mi?

Ya da şöyle sorayım, herhangi bir karakterin arkasına sığınmadan insanları güldürebildin mi? Normal esprilerine kaç kişi gülüyor bence bir anket yap...

İvedik tiplemen neden sevildi düşündün mü?
Osurmaların, geyirmelerin, argo konuşmaların bizim halkımızın espri anlayışına hitap ettiği için...

Ben de şahan gökbakara katılıyorum. Hepsi a-sosyal abazan...

Gökbahar'a katılıyorum. Facebook saçmalıktan başka birşey değil.

Kişinin fikri ne ise zikri de odur herhalde şahan bu fikirle giriyor fecebooka.

yukardaki konuşma kısmen doğru kısmen yanlış. evet bazı insanlar varki sırf abazanlık olsun diye facebookta profil acıyor önüne gelen kızları ,erkekleri vs ekliyor. Ama ben ve yakın arkadaş cevrem genelde bu platformu eskiden yakın cevrelerinde olup sonradan araya uzaklık griip görüşemediği arkadaşları hakkında olup biteni görmek,fotoğraf arasında dolaşmak için kullanıyorlar. ki bende öyle yapıyorum kimin 300-400 arkadaşı olduğu kimin olmadğı söz konusu değil burada hem o kadar arkadaşı olması yada olmaması sadece okişiyi ilgilendirir şahanı değil. bilinçli kullanılan herşey yeterince güzeldir.
bu arada böyle bir yorumu şahanın yapması daha once arkadaşların dediği çok gereksiz ve yersiz. burada bilgisayar dunyası hakkında bilgisi olan bilinçli sahışların buluşma noktası gibi geliyor bana. Orada reklam amacı guden ivedikin gereksiz tiplemelerine gülen filmlerine mantık aramadan ahahha,ihihiih gülen insanların böyle kısmi gereksiz bir yorumu savunmaları hiç hoş olmamış.
burada bukadar seyin tartışılması kişilerin mizah anlayışı değil körü körüne adamı savunmalarınadır. herkes mizah bakımında özgürdür ama biraz mantıklıdüşünerek içinde bulunarak yorumlamak lazım.

Aaa bakın Şahan neler demiş. Hadi Şahan'a ilgi gösterelim. Yakında da yeni filmi çıkıyor, değil mi? Ne tesadüf!

facebook'a bir de halkla ilişkiler tarafından yaklaşın, eğer abazanlık sitesi diye bakıyorsanız bu cümleyi kullananlar da birer abazandır.
Karşınızdakine bakış açınız, kendinize bakış şeklinizdir.

Şahan abi iyi söyledin ama sümüklü arkadaşlar kısmı beni üzdü. Sevdiğim bir tiplemesi var. İyi hoş ta bu sözlerde biraz kendini beğenmişlik var gibi.

Soglediklerine bir noktada katiliyorum ama bir noktadada boyle sitelerin olmasini faydali buluyorum . 97 lerde ilk neti kullanmaya basladigimda irc kanallarinda sanal arkadaslarla sanal abazanliklar yaparken bir gun tak etmis ve bu aletle baska ne isler yapabilirim deme noktasina gelmistim. sonucta bir noktadan sonra bayiyor . ve yeni arayislara giriyorsunuz. onemli olan bu tarz sitelerin ozellikle genclere bilgisayar kullanma aliskanligi kazandirmis olmasi bence buyuk bir avantaj bunun yaninda kimse sonsuza kadar abidik gubidik uygulamalarla vakit geciremez ve birileri bir gun daha iyisini mutlaka yapicak ve gruplasmalar da mutlaka olucak.

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM

Bir araç pek çok amaç için kullanılabilir. Bıçak, cinayet silahı olabildiği gibi hayat kurtarıcı müdahalelerde de kullanılır. Facebook kullanmayan tarafta olsam da anlamlı bulmuyorum bu tartışmayı.

*şaban siteyi bu şekilde kullanıyorsa millet napsın?

*cebine 5-10milyon$ koyan herşeyi konuşur;)

*ya recep ivedik 2 ye gidecem ama kendini antirecepivedik yapma millet gitmez filme şimdiden +4 yaz benim için

hiçte katılmıyorum. belki 25 sene önceki arkadaşlarımı ilk okul arkadaşlarımı buldum. irtibat kopuktu ve ulaşamıyordum. facebook sayesinde hepsini buldum. bence şahan sadece polemik yaratmak için söylemiş. herkesi antisosyal abazan kısmına sokmak yanlış olur.

Sonuna kadar hak veriyorum. Bir çok skecine kahkalarla güldük. Recep ivedik kimdir bilmezken insanlar, biz onu camın önünde bira içen adam olarak tanıdık. Boş yorumların lüzumu yok...

gökbakarın sözlerine kısmen katılıyorum. evlilik yıkabilir aldatmaya itebilir ama internet bu hangi arkadaşlık sitesi veya hangi chat platformu bunu yapmazki bu birazda insan karakteriyle ilgili bir durum yani aldatacak erkek veya kadaın bunu kafasına koymuşsa facebook a ihtiyacı yok. asosyal insanlar buralara takılır demiş ama duyduğum kadarıyla dünya starlarının bile facebook üyeliği var demekki onlarda asosyal abazan sınıfındalar. kısacası gökbakar biraz dozunu taşırmış eleştirilerin ama bazı sözlerinde gerçeklik payı var.

Helal olsun be, bu sözlerinin altına imzamı atıyorum!

şahanın yorumu beni ilgilendirmez kişisel görüşler tın yani bir tek neye seviniyorum bu kadar yorumun içinde ABAZA kelimesi ile ABAZAN kelimesinin arasındaki bir harfi herkezin doğru kullanmasına demek cahil insanlarımın içinde cahil olmayan insanlarımda varmış herkeze tşk ayrıca chip e de tşk ediyorum bir abaza= (apsuva, abaz, abhaz) olarak...

iyi söledin bea

Kendisi Doğa Rutkay ile çıkmasa Facebooka kayıt mı yaptıracak yani?

Ne hikmetse herkes kendini beğenmişlik olarak algılamış... Şahan Gökbakar'ın nasıl bir çocukluk geçirdiğini ve ortaokul arkadaşlarını tanıyormuş gibi... İnsanlar orta okul arkadaşlarını sevmediği halde neden aramak istesin... Tamamen kişisel bir yorum yapmış.

Bu adam hakikaten çok komik gişe rekoru filmlerine giden bu abazan facebook kitlesi değilmidir ki! ekmek yediği yerden kurşunuda yer bu sözlerle :)

sahan cok terbiyesizce konusmus. ne demek herkes abazan., amele. kisi karsısındakileri kendisi gibi gorurmus.

ivedik halt etmiş.biraz kendini acaip görmüş

Çok doğru konuşmuş. Facebook'da bir bayan olarak profilinizdeki "İlişki Durumu: Bir ilişkisi Yok"
göründüğünüzde yağmur gibi abazan mesajlarına maruz kalıyorsunuz. Şu an bir ilişkim olmamasına rağmen, sırf bu tarz mesajlar görmemek için profilimde evli görünüyorum!

Allahın İvediği işte ne anlar intenetten.Aklı oralara çalışıyo.Bu cevaplar normal.Eski arkadaşları onu bulmak istemiyorsa,Arama özelliklerini gizliye alır kimsede onu bulamaz.İnternette herşeyin bir çözümü var.seni kendinle bırakıyorum.Hakketten recep karakterinle uyuşuyosun!

aynaya bakmamış herhalde

sahan sansı yla beraberınde gelen cevre ve cici apla larla beraber pıyasaya hızlı bır dalıs yaptı,1 tv prpogramı 2 film dogurduki dunyalıgını coktan yaptı,facebook hakkında dediklerı cokta haksız deıl gercektende amacından cok sapmıs bir facebook var... bu millet abartmıs ozellıkle.sahana tekrar dönersek...10 dolar bahse girerimki onu bu saatte sonra (kendi iradesi)haric bu kadar sponsor butce ve popiliteyle kimse tutamaz ...western 88

Facebook İlk Arkadaşlarını Aramak İçin Yapıldı Ancak Oyunlar Moyunlar Hepsi Ne Hidüğü Belirsiz Bir Şeye Dönüştürdü Facebooku..
Ancak Amele Falan Çok Gereksiz Laflar..

Reklamlar daha edeplice yapılmalı!

haha doğru konuşmuş bir bayan olarak facebookta abazaların beni eklemesinden osandım. Ne kadarda var bu facebook ta artık bu yüzden kullanmamaya başladım.Girmiyorum

doğru söylemiş başka söze gerek yok

Tamamen katılıyorum.

bazıları sırf yazmıs olmak icin yazıyorlar. yok cok kisi ekliyormus da yok bilmemneymis de, bayan kardesim facebook'ta gizlilik ayarı diye bisey duymadın, görmedin mi? yap ayarını, kimse seni ekleyemesin. yap ayarını istedigin kategori seni gorsun. ne istersen o. ama sen herbiseyini erisilebilir yap, sonra da aman amma cok ekliyorlar diye burada yaz.

Turkiye'de facebooku meshur yapanlardan birisidir sahan gökbakar ilk r.ivedik filmindeki amele kaynıyo bende cıkıcam zaten demesiyle millette cok büyük bir merak uyandırdı herkes facebooka daldı ayrıca abazanlık diye bir kelime yok türkçe de olsa bile güya oyuncusun sanatcısın sanat adamısın(!)cıkıpta böyle şeyler söylemen nasıl bir adam oldugunun kanıtıdır

Aşağıdaki yorumu yazan arkadaşınmantığını kınıyorum. Herçeşit insana heryerde rastlayacağınız üzere Facebook'ta da rastlayabilirsiniz.
Diyelim içinde 30 kişi olan bir otobüse bindiniz ve 3 kişi size laf attı. Tüm otobüstekiler abaza mı oldu şimdi? Siz ayarlamalardan bir haberseniz tabiki istemediğiniz taleplerle karşılaşırsınız. Ama bu Facebook'ta sadece abazaların olduğu genellemesine sizi götürmez. Yok ben böyle görmek istiyorum diyorsanız sizi abazalarınızla birlikte mutluluklar dilerim.
---------------------------------------------------------------------------------
haha doğru konuşmuş bir bayan olarak facebookta abazaların beni eklemesinden osandım. Ne kadarda var bu facebook ta artık bu yüzden kullanmamaya başladım.Girmiyorum

şahanın ... . ufak beyni okadar çalışıo .

Facebook olmasa o dediği kişiler başka sitelerde dolaşcak sadece populer diye facebook a taş atması yanlış. Dünyanın en büyük platformlarından biri ne yani şahan bu sözleri dedi diye herkes üyelik mi silecek abazan dediği kişiler kendi arkadaşlarıymış bizler üstümüze alınmayalım onun için nokta :P ::)

şahan bey sen herkesi kendin gbi abazan mı sanıyon yaptıgın ne sennde filimlerinde belden aşagı vurmakta degilde ne sence senin ve cem yılmaz gibi filimlerin belden aşagı degilmi şindi çıkmış facebooktaki insanlara abazan diyon ya sen veya senn gibi sanat yapıyom diyenler nesiniz ya senin bu kazandıgın para neden geliyor biliyon mu abazan dedğin insanlardan çıkıyor önce iğneyi kendine batır aslanım

şahan sonuna kadar haklı bence

yarası olan gocunur...

Valla Şahan'a katılıyor. Facebook'u sevgili bulma sitesi sanan bir sürü cahil insan var.

bu sözleri söyleyen adamın türk seyircisine kattığı değere bakın : recep ivedik . hani dinimize söven müslüman olsa misali

facebookun belirli bi kitlesine seslenebilirdii şimdi facebook üyesi olan herkes abaza mıı değil ama bu anlam çıkıyor facebook bir nevi paylaşım sohbet sitesii arkadaşlarımızla görüşüyor konuşuyoruz bunun adı abazanlık olmuyorrr her sitede abazanlar varrr netle ilişkimizi keselim

bence çok doğru demiş

bu sözleri söyleyen adamın türk seyircisine kattığı değere bakın : recep ivedik . hani dinimize söven müslüman olsa misali
-----------------------
recep ivedik filmde canım.
zaten filmde recep ivedikde facebook kullanıyor
''bende ayrılcam zaten çok amele kaynıyo'' dan hatırlarsın..
ama gerçekte şahan gökbakar kullanmıyor ve bu lafıda çok doğru
facebook'un büyük bir kitlesi abazan...

recep ivedik ne diyosa o'dur ! :D

recep abi abazalık yapanlara mahsus bizi katma ben grup kurmak için girdim okulun grubunu kızlarla felan işim olmaz helede face bok ta :D onun için adam ol insan ol defol herkesi içine katma ..

Şahan Gökbakar, Dikkat Şahan Çıkabilir Programı çıktığında Star Gazetesine bir röportaj vermişti ve programın 13 bölümden sonra olmayacağını, seyirciye hep aynı şeyleri sunmanın gereksiz olduğundan bahsetmişti. Şöyle bir örnek de vermişti: Türk seyircisi artık Levent Kırca'nın sarhoş taklidinden bıktı demişti. Şimdi kendisi de uzun bir zamandır Recep İvedik ile karşımızda. Türk seyircisi ondan bıkmadı mı acaba?.
Bir de verdiği sözü tutmadı hala aynı şeyleri ıstıp ısıtıp önümüze koyuyor. Ne oldu para tatlı geldi herhalde söylediklerini çabucak unuttu...

Şahan Gökbakar, Dikkat Şahan Çıkabilir Programı çıktığında Star Gazetesine bir röportaj vermişti ve programın 13 bölümden sonra olmayacağını, seyirciye hep aynı şeyleri sunmanın gereksiz olduğundan bahsetmişti. Şöyle bir örnek de vermişti: Türk seyircisi artık Levent Kırca'nın sarhoş taklidinden bıktı demişti. Şimdi kendisi de uzun bir zamandır Recep İvedik ile karşımızda. Türk seyircisi ondan bıkmadı mı acaba?.
Bir de verdiği sözü tutmadı hala aynı şeyleri ıstıp ısıtıp önümüze koyuyor. Ne oldu para tatlı geldi herhalde söylediklerini çabucak unuttu...

tamamen katılıyorum sahan'a (:) bu tür sitelere üye olmaya bile zahmet edemem cok sacma bırsey zaten arkadaslarınla msnde gorusuyosun bır daha facebook'a ne gerek var

Şahan kendini bir halt yapıyorum zannediyor sanırsam ama yaptığı sadece hava civa. Küfür ve argo ile komedi olmaz :) Ancak abazanlık olur. Asla komedyen olamaz. Belki maskot olabilir. Şakrabanlık yapa yapa kendi benliğini unutmuş :)

Ayrıca Cem YILMAZ'a da ara sıra sataşıyor ama bir tırnağı bile olamaz...

Doğru söylemiş. Kime sorsam ilk okul arkadaşlarımla görüşüyorum diye söylüyor ama gerçekte görüşüyor mu? Hiç! Bunuda geçtim manasız bir şey bu facebook. Bugün işsizlik artarken facebookdaki Türk kullanıcı sayısı artıyor. Tabi bunlar botda olabilir. Aman dikkatli olun:)

ben şahanı cem yılmazdan daha çok severdim ama bu sözlerinden sonra fikrim değişti zira artık şahanın insanların ilgi ve tercihlerine sataşacak kadar seviyesiz olduğunu düşünüyorum... ayrıca şunu da anladım ki cem yılmaz kadar donanımlı bile olamaz... şahanın zaten kendi sığ, görüşlerinin engin olmasını nasıl bekleyebiirsiniz ki?

Antisosyal kişilik bozukluğu olan şahısların ortak özelliklerinin bir kısmı şunlardır:

* Yalan söyleme veya hırsızlık yapmada ısrar,
* Ceza adaleti sistemi ile mükerrer problemler yaşama,
* Diğer şahısların haklarını veya sınırlarını (mülkî, fizikî, cinsî, hissî, hukukî) ihlâl etme temâyülü,
* Alkol veya uyuşturucu madde suiistimali,
* Saldırganca, sıklıkla şiddetli davranış; kavgaya karışma temâyülü,
* Daimî olarak endişe, sinirlilik ve moral bozukluğu hissetme (disfori),
* Can sıkıntısı ile baş edememe,
* Kendisinin veya başkalarının emniyetini umursamama,
* Çocuklukta davranış bozuklukları teşhisi konulmuş olma (bu bir semptom değil, “tarihçe”dir),
* Başkalarına zarar verme hususunda merhametsizlik,
* Sathî (sığ) câzibe,
* Fevrîlik (ânî tepki gösterme),
* Aşırı bir yetkililik/haklılık duygusu,
* Arkadaş kazanamama veya muhafaza edememe,
* Tedbirsizlik, fevrîlik (ânî tepki gösterme),
* Antisosyal kişilik bozukluğu (ASKB) teşhisi konulmuş olan şahıslar, otorite sahibi şahıslar ile sıklıkla problem yaşarlar.
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Antisosyal_ki%C5%9Filik_bozuklu%C4%9Fu#Cinsiyet_farkl.C4.B1l.C4.B1klar.C4.B1

Gayet yerinde sözler söylemiş.
Kendimizi kandırmayalım, FaceBook amacından fazlasıyla sapmıştır.
Sözlere alınan arkadaşların friends listler bir hayli kalabalık olsa gerek.
Muhtemelen tamamı ilkokul arkadaşlarıdır...
...

sözlere alınan arkadaşlardan biri olarak cevap veriyorum... evet listemin hepsi ilkokul olmasa da lise ve üniversite arkadaşlarımdan oluşuyor... görüldüğü gibi amele değilim, üstelik yabancı dil öğretmeniyim, şahanı haklı bulan kaldırım mühendisleri gibi de değilim... gayet doğal bi ilişkim de var, yani abazan da değilim... bu da bu konuya dördüncü mesaj yazışım, zira günde iki defa chip online'ı ziyaret ediyorum; yani sadece facebook'u değil... boş vaktimizde oradaki arkadaşlarımızla görüşüyoruz ve bu abazanlık değil... şahan terbiyesizlik etmiş, sevgili arkadaşlar size de saygı duyuyorum ama biri konuştu diye düşünmeden konuşmayın... asıl abazanlar yahoo ve mirc kullananlardır... hatta msn!

saçmalamaya, yanlış anlaşılmalara hiç gerek yok herkez düşüncesini önce kendine göre yapar bilmem anlatabildimmi.. herkesin düşünceside kendine kimsenin kimseyi yargılamaya hakkıyok ben facebook kullanmıyan bi kişiyim fakat bu sözleri tam anlamıyla desteklemiyorum ;)

Oldukça doğru aslında...

sahan bi tarafdan dogru bi tarafdanda yalnis soyluyo

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play