Sahte güvenlik yazılımını tanımanın 3 yolu!

Kendini güvenlik aracı gibi tanıtan sahte antivirüsleri tanıyın. İşte hayat kurtaracak ipuçları...

  • Zeynel A. Öztürk

Hakkında bir incelemenin olmaması

Herhangi bir yorum olmaması

Sahte güvenlik yazılımlarını diğerlerinden ayıran önemli bir nokta ise, herhangi bir incelemesinin bulunmaması. Ancak yine de dikkatli olmalısınız çünkü sahte yazılımın sahibini sahte yorumlar veya incelemeler yapmaktan alıkoyan bir şey yok.

Bir güvenlik yazılımı hakkında şüpheye düştüğünüzde Av-Comparatives adlı siteyi kullanmanızı önerebiliriz. Av-Comparatives, anti-zararlı yazılımlarını bağımsız olarak inceleyen bir kuruluş ve birçok yasal yazılımın adı web sitesinde geçiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yapılması gereken hiti artmış pıroram dowload bölümlerinden hit ve populer olan virüs pıroramlarını indirmek

Kaspersky, Norton, Eset, Avira, Avast bu 5 programinda bunu yakalamktan aciz oldugunu üstelik bunlarida iptal ettigini gördüm bu olayi yapanlar gercekten profesyenelce bu isi yapiyorlar veri tabanina alinmis yazilimlarin kodlariyla oynayarak Antileri tekrar asiyorlar.
Bu sahte antilerie güvenlik sagliyan yazilim yok.

Internette, mailde, msn, skype, yahoo ve bu tur programlari kullanirken cok supheli davranmalisiniz. Kendi dostunuz bile sizin ozel hayatinizda olup bitenleri PCnize girerek veya bilgilerinizi calarak bilmek isterler. En iyisi AntiVir + ZoneAlarm Firewall + ad-aware , programlarini yukle, supheli davran internette ve her download yaptiktan sonra iyice indirdiginiz KAYNAGI www.google.comdan arastirin.

Saygilar
TurkmenOglu

Benim bilgisayarıma aynısından girmişti IE ile. Eset kurmuştum hemen silmişti.

Hatırlatayım: Xp kullanmayın kesinlikle bunların olmamasını istiyorsanız.

Sayın mubarek-gs, kusura bakmayın ama sizin kullandığınız sistemde sizin bilginiz dışında kendi kendine programlar yükleniyorsa, o zaman biz yine XP kullanmayı sürdürelim o zaman...

Sayın mubarek-gs, kusura bakmayın ama sizin kullandığınız sistemde sizin bilginiz dışında kendi kendine programlar yükleniyorsa, o zaman biz yine XP kullanmayı sürdürelim o zaman...
______________________________________________
mubarek-gs değil muberk-gs. Tamam Xp kötü demedim zaten ama yeni sistemlere göre açığı fazla. Seçim sizin tabii ben sadece yorum yaptım.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir