Sahte Avira download'u ile dolandırıcılık...

Popüler ve ücretsiz bir antivirüs yazılımını hedef alan dolandırıcı kurbanlarını nasıl dolandırıyor?

Sahte Avira download'u ile dolandırıcılık...
Sahtekarlık: Ücretsiz yazılımı aylık abonman sistemiyle sunuyor.

Mix-download.com sitesi, üzerinde oynanmış bir e-posta ile bilinçsiz kullanıcılara aslında ücretsiz olarak dağıtılan Avira güvenlik yazılımını indirtmeye çalışıyor. Kurban bir kayıt işleminden sonra en az iki sene boyunca aylık sekiz Euro'luk ödeme yapmayı kabul etmiş oluyor.

E-postadaki linki takip eden kullanıcılar kendilerini mix-download.com'da buluyor. Kurban yazılımı indirmeden önce sadece genel şartları kabul etmekle kalmayıp itiraz hakkından vazgeçtiğini de belirtmek zorunda kalıyor.

Satıcı kendini NOM New Online Media Ltd. şirketinden Heiko Fenske olarak tanıtıyor. Bu firma aynı zamanda yine sahtekarlık sitesi olduğu bilinen online-fahrpruefung.com sitesini de işletiyor.

Avira bu sahtekarlık girişiminin farkında. Güvenlik firması blog'unda yaptığı açıklamayla bu e-postaya tepki verdi ve sahtekarlık sitesine karşı uyarıyor: Ücretsiz yazılımları sadece güvenlik kaynaklardan indirmeye dikkat edin.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Halkımız da bu konuda çok bilinçsiz, ben bir yazılımı sadece kendi sitesinden indiririm malesef buna kimse dikkat etmiyor.

varmı böyle bişey yaaaa ... gidicem 2000$ vericem süper bi makine alıcam ve sonra serseri çapulcu takımının kötü niyeti yüzünden o makineyi % 60 performansla kullanıcam niyeeeee? vahşi hayvan beynine sahip kendini dar bir sektörde yetiştirdiğini zanneden akılsızların saldırı ve kaynak tüketimi yüzünden...

yahu bunların sayısı gün geçmiyor ki azalsın, birde çoğalıyorlar ve çok büyük maddi kayıp oluşturuyorlar, sadece dolandırılan şahıslar bazında değil ;
1- kendisi toplma zaten yük oluyor
2 - internet üzerinde işgal ettiği alan
3 - sitesinin internet üzerinde işgal ettiği veri trafiği
4 - yakalamak için ayrı - takip etmek için ayrı güvenli ekiplerine ücret ödeniyor

5 - ya işgal ettikleri alanlarda daha faydalı bilgilerden faydalanamayan insanların hakkını nasıl öderler ?

vs.....

birileri insan yiğen robot ve nükleer silahlar geliştireceklerine çok güçlü takip sistemleri geliştirsinler de bunları yakalayıp Z TİPİ cezaevlerine tıksalar ya (bu ceza evleri 20 metrelik kuyulardır)

ben bi chip online dan bi de kendi sitesinden indiririm
baska da bi yere güvenmem

Yazılımı ya kendi sitesinden indiririm yada güvendiğim bir kaynaktan. (CHIP, İnndir)

Valla bunlar sahtekarlıktır, adiliktir tamam ama korsan mp3,oyun, program, film VB. de bu tarz kişilerce yapılıyor. O yüzden pek te laf etmeye hakkımız yok. Hele ki korsan kullanıyorsanız...
İşinize gelince adamları cennetlik, işinize gelmeyince de cehennemlik yapmayın. ?!

ben indirmiyorum kusura bakmasınlar kendi sitesinden çoğu şeyi

askeri ücretle hem ev geçindir hemde lisanslı al oldu =)

kredi kartı gırıp bılgılerını veren arkadaslarada gecmıs olsun bu kadarda degil bizim millet =) bence

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir