Sahte iPad şarjıyla orijinali arasındaki fark

Apple'ın orijinal şarj cihazı ve "çakması" arasındaki akıl almaz farkı gösteriyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
Sahte iPad şarjı ile orijinali arasındaki fark!
Solda orijinali, sağda "çakması"...

iPad'inizin şarj cihazı bozuldu ve Apple'ın pahalı şarj cihazlarına tek kuruş ödemek istemiyorsunuz. Sonuçta aynı Apple şarj cihazı gibi görünen, çok daha uygun fiyatlı şarj adaptörleri bulabilirsiniz.

Bu sahte Apple cihazlarının soba gibi ısındığını ve birkaç hafta sonra bozulduğunu ancak deneyimleyerek öğrenebiliyorsunuz. Sahte adaptörler nedeniyle yaşanan çok daha vahim durumlar da var. Yapılan bir araştırma, sahte iPad şarj adaptörlerinin içinin de adeta beş kuruş etmediğini ortaya çıkardı.

Blog'unda detaylı bir inceleme yapan Ken Shirriff, sahte adaptörlerin her çeşit sertifikasyon etiketiyle geldiğini, ancak aslında testleri geçmiş olmasının imkansız olduğunu söylüyor. Testteki sahte adaptör, orijinalinin sadece yarısı kadar güç sağlayabilmiş. Sahte adaptörün içiyse, Apple'ın adaptörüne göre yar yarıya boş ve üstelik izolasyondan mahrum.

Shirriff, blog'unda durumu ince detaylarıyla anlatıyor ve hatta adaptörlerin devre diyagramlarını paylaşıyor. Buradan da Apple adaptörüne verdiğiniz paraya değeceği anlaşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iPhone 'a o parayı verip sahte şarj cihazı kullananın aklına.

"....deneyimleyerek öğrenebiliyorsunuz. " yazmışsınız. ananız yada babanız bu kelimeyi kullanıyor muydu? Türkçe'de bu tür devşirme, amerikan tercümesi kelimeler var mı? Dilinizden utanmayın. TÜRKÇE yazın.

@20 Mayıs 2014 17:00 Bunun neresi Türkçe değil acaba?

Ipad de müsterisine çakiyor o fiyata sarj cihazimi olur .

mag safe 2 ye benzer bir adaptörü varmış ipad in bilmiyodum öğrenmiş oldum

Yahu arkadaş, kimse apple şarj cihazı parasına değmez demiyor da,çel insah, nedir ek ürünlerin fiyatı

piyasada oldukça kaliteli apple alternatifi şarj aletleri var ve uygun fiyata bulunabiliyorlar. gerçekten kullanıcı dostu bir site olsanız bunlarada yazınızda yer verirsiniz. ama tabii apple size ne sağlıyor yandaş haberler için o da ayrı bir mevzu.

htc lerinde şarj aletleri böyle detaylı bozulduğunda kırdığımda gördüm

iphone alma rahat et..

o zaman apple almayacaksın güzel kardeşim.

Sen de yorum yaz