Sailfish OS, Android'in içine "sızacak!"

Yeni işletim sistemimiz, Android telefonlara sızıp onları ele geçirmek için ilginç bir yol buldu!

  • Cem Şancı
Sailfish OS, Android'in içine "sızacak!"

Kaderi pek bahtsız olan Mee-Go işletim sisteminden evrilen mobil işletim sistemi Sailfish OS'u insanlara alıştırmak için geliştirici Jolla ilginç bir yöntem buldu.

Firma, Android kullanıcılarına Sailfish OS'u tanıtmak için bir Sailfish arayüzüyle birebir bir görüntü oluşturacak Launcher yazılımı geliştirdi. Bu sayede ürkek kullanıcıların Sailfish'e alışması sağlanacak. Daha sonra isteyenler, Launcher uygulaması için yayınlanan bir Firmware güncellemesi ile Sailfish mobil işletim sistemini alıp otomatik olarak telefona kurabilecekler. Sailfish'in Android işletim sistemiyle beraber çalışabilmesi onun en büyük artısı ancak öncelikle kullanıcıları onu telefona kurmaları için ikna etmek gerekiyor. Halihazırda çalışan ve işlevleri yeterli olan bir Android sistemine sahip kullanıcıların ise bu yüklemeye gönüllü olmayacaklarını tahmin etmek zor değil.

Teknoloji dünyası şimdi bu ilginç pazarlama yönteminin başarılı olup olmayacağını merak ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Google gibi milyar dolarlık firma Android i geliştirirken, android bile tam stabil calısmıyor. Ne gerek var yeni işletim sistemi yapmaya boş işlerle ugrasıyorlar cok boş

@26 Şub 2014 15:43 nokia team yaptımı androide on basar dert etme sen ben eminim jolla böyle yaparsa androidlerin çoğu sailfish olur

@26 Şub 2014 15:43 ama niyeyse bir devlet kadar bütçesi olan Apple' ın iOS' u Google' ın Android' ine taş çıkartıyor buna da bir sebebin vardır.

Peki hangi telefonlara gelecek ? Ne kadar sistem gereksinimi lazım ?

İki sistemin bir telefona kurulabilmesi büyük bi gelişme

Yazılm hani

Gelsin direkt yüklerim

vallaa hiç dinlemem direk yüklerim mtk yı desteklerse tabi

wp8'e geçmemek için kendimi zor tutuyorum inanın şebeke üzeri görüntülü aramada desteklenirse hiç durmam androide byy derim :)

rekabet için kullanıcı için çok iyi S3'e yüklenirse yüklerim ikiside oluversin telefonda :))

Samsungun touchwiz arayuzune (buna arayuz demek zorundayiz malesef) karsilik bunu kurarsiniz artik.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost