Salatadan da Kickstarter olur mu demeyin!

Kickstarter'da başlatılan en ilginç projelerden biri bu olsa gerek: Patates Salatası!

Patates salatası da Kickstarter'da...

Akıllı saatlerin, video konsolların, 3D yazıcıların, kablosuz kulaklıkların yanında daha pek çok ilginç cihazın ortaya çıkışı Kickstarter'da başladı. Ama şimdi, Kickstarter üzerinde gördüğümüz en garip kampanya ile karşı karşıyayız: Patates salatası...Doğru okudunuz, Kickstarter üzerinde patates salatası için bir kampanya başlatıldı.

Pişmiş patatesleri mükemmel bir salataya dönüştürmek için bu kampanyayı başlatan "cesur ve ileri görüşlü kişi" ise Zack Danger Brown olarak geçiyor. Adındaki "Danger (tehlike)" kısmının ise gerçek olup olmadığına dair henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak patates salatası projesi sayesinde, kendisinin Kickstarter'ın sınırlarında yaşadığını biliyoruz. Daha şimdiden başlangıç hedefinin 10 katına ulaşmayı başarmış durumda ve sürenin bitmesine halen 20 günün üzerinde bir süre bulunuyor. Tabii ki başlangıç hedefinin sadece 10 dolar olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Brown'ın söylediğine göre, bu projeye başlamasının asıl sebebi, patates salatasını sevmesine rağmen, kendisinin hiç patates salatası yapmamış olması. Başka bir deyiş ile bu proje, aslında bir satış işleminden ziyade bir deney olarak karşımıza çıkıyor.

Destekleyiciler ise bu proje hakkında oldukça heyecanlı gibi gözüküyor. Verilen sözler ise 1 dolar karşılığında, Brown patates salatasını yaparken isimlerini söyleyecek, 10 dolar karşılığında salata yapılırken mutfakta Brown ile görüşülebilecek gibi durumları içeriyor. Tabii ki kalacak yer ve yol masrafı bu fiyatlara dahil değil.

Brown şimdiden 75 dolarlık uzatılmış hedefe ulaşmış durumda ve bu da (patates salatası içermeyen) bir pizza partisini yanında getiriyor. Ulaşılan bir sonraki hedef olan 100 dolar ise, Brown'ın iki farklı patates salatası yapmasını sağlayacak. Ancak Brown, başarı ile kendisini kaybetmeyi planlamıyor gibi gözüküyor. Söylediğine göre, projeyi başlatmasındaki amaç, para kazanmak değil, patates salatası yapmak idi ve bu hiçbir şekilde değişmemiş durumda.

Yapılacak olan salatanın tarifi ise henüz açıklanmadı. Şu anda kesin olan tek içerik dere otu. Öyle ki, bu dere otunun taze mi yoksa kurutulmuş mu olacağına dair bile bir açıklama yok...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

adamlar yapıyor abi ya :D

Patates olacağı da kesin

insanlar işsizlikten ne kadar saçma sapan şeyler yapabileceğini bir kez daha görmüş olduk

Şaçma bir şey olmuş

bende vermiştim 10 dolar çok ilgi çekici :)

Buna para verenin aklından şaşarım tutumluluğundan şüphe ederim!

@05 Temmuz 2014 21:51 Bu ne ki ! Daha bunun gibi bir çok saçmalık var. Örneğin internet üzerinde oyun konusunda canlı yayın yapanlar var. Bazı platformlardaki bu yayınlardan birine girip şöyle bir bakın. Hiç bir anlamı olmayan(gerçek dünyada bir işe yaramayan) şeyler için para döküyorlar. Bir kadın sırf yazılan şeyleri okurken saçma saçma ağlama numarası yapıyor ve binlerce dolar para kazanıyor. Malesef aynısı ülkemizde de geçerli. Birazcık araştırırsanız söylediklerimi kendiniz de görürsünüz..

@05 Temmuz 2014 21:51 Hele de ülkemizde ve dünyada onca gerekli alanda insanlar bir lira eksik kalan faturayı ödeyememe gibi küçük meblalar yüzünden zor durumlarda kalıyorken. Bu , gelinen çöküşün habercisidir. Bu sistem çoktan için için çöküşe geçti. İnsanları sürü olarak gören politikacılar yüzünden insanlar gerçekten sürülere dönüştü. Tek çözüm sistemin tamamen değişmesi ve ikTidara pOlitikacıların değil bilim insanlarının geLmesi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir