Samsung, 14 Mega piksel-SLR kamera sunuyor

Samsung yüksek hassasiyetli CMOS algılayıcısına sahip fotoğraf makinelerini tanıtmaya başladı...

  • Halil Mollaoğlu
Samsung, 14 Mega piksel-SLR kamera sunuyor

Samsung ve Pentax işbirliği ile SLR segmentinde daha önceden K10D ve GX-10 gibi yüksek performanslı ürünler sunulmuştu - şimdiyse ikinci hamle geliyor: Samsung GX20'yi, Pentax ise K20D'yi sunuyor.

İki dijital kamera da entegre görüntü-sabitleyici, Life-View, toz yok etme, 11 noktalı otomatik odaklanma, mühürlenmiş magnezyum kasa ve 2.7 inç ekran gibi güçlü donanımsal özellikle ile geliyor. Sensorlar ise dikkat çekici: İki DSLR de 14.6 Mega piksel çözünürlüklü (23.4 mm x 15.6 mm), tamamen yeni geliştirilmiş bir CMOS sensor ile çalışıyor - amatör SLR sınıfında yeni bir çözünürlük rekoru. GX20 nisan ayında raflarda yerini alacak, Samsung fiyat hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Neden CMOS? CCD daha iyi değil mi?

hayır normalde :Cmos ccd'den daha iyidir.Kompak makinelerde kalite olarak yüksek cmos kullanıp fiyatı arttırmamak için ccd kullanılır.

Bu makine çok güzelmiş ama :)

noise oranı kötü bu modelin 10 mp yapsalardı daha iyi olurdu

Bu makine hakkında bir fikrim yok kullanmadım ancak sensör bence CMOS Dostum :) Canonda bunu kullanıyor

Samsung S630 fotoğraf akinesi almıştım 6 ay kadar önce,
20 gün arızalandı servise verdim. 50 gün alamadım. aldığımda başka bir arızası ortaya çıktı. Tekrar servise verdim hatalaını düzeltmelerini istedim. Kendi yaptıkları arızayı düzelttiler ve başka bir arıza oluşturup makineniz tamam diyerek teslim ettiler. inada bindirdim kargoya verdim Kont Bilişim e gönderdim. ürünüm hala orda alalı 6 ay olu ve sadece 20 gün kullanabildim. Eğer teknik servis sorunu yaşamak istiyorsanız. Buyrun Kont Bilişim in ülke distribütörü olduğu samsung dijital ürünleri. Hatamı düzelttim samsung un taksitlerini hala ödememe karşın Gittim kodak aldım. olurda servisten ürünüm gelirse kırık iade etmeyi düşünüyorum.
Yerel servis ağı kalitesiz olduktan sonra ne kadar kaliteli ürün çıkarırsa çıkarsın alınmayacak bir marka :(

ya bu webcam mi de cmos mu iyi ccd mi iyi diye soruyorsunuz :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play