Samsung, 15 milyon dolar daha kaybetti!

Patent konusunda Apple'dan zaten büyük darbe yiyen Samsung, hiç beklemediği bir şok daha yaşıyor!

  • Cem Şancı
Samsung, 15 milyon dolar daha kaybetti!

Başı patent davalarından kurtulamayan Samsung, şimdi de Bluetooth teknolojisini kullandığı için, Rembrandt Wireless Technologies LP şirketine 15.7 milyon dolar patent ihlali cezası ödemeye mahkum oldu.

Bluetooth EDR teknolojisinin patentinin kendine ait olduğunu iddia eden Rembrandt Wireless Technologies LP, mahkemeye başvurarak bu teknolojiyi izinsiz kullanan Samsung'dan davacı olmuştu. Mahkeme şirketin haklı olduğuna karar vererek Samsung'u 15.7 milyon dolar ceza ödemeye mahkum etti.

Samsung avukatları ise Bluetooth'un herkese açık, ücretsiz bir teknoloji olduğunu ve 24 bin şirketin bu teknolojiyi kullandığını iddia ederek savunma yaptı ancak hakimi ikna edemedi. Rembrandt Wireless Technologies LP, Bluetooth'un kendi geliştirdikleri genişletilmiş bir sürümü için dava açmıştı ve Samsung'un da bu sürümü kullandığını iddia ediyordu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Battığın gün benim günümdür samsung. Senin teknik hizmet beceriksizliğin yüzünden çöpe televizyon, laptop, telefon attım. (gerçekten çöpe attım) Asla almam ve aldırmam çevreme hiç bir ürününü.

Oh olmuş :)

samsung denen patent ahlakı olmayan şirketin patent borçlarıyla batması umuduyla... teknoloji şirketlerinin yüzkarası. etik 0.

yes !samsung is falling.thank you chıp.

15 milyoncuk samsunga koymaz :)

gelen vuruyor giden vuruyor nolacak bunların hali

Para koparmak istemiş şirket.

Temyiz hakkini kapatmadi mahkeme yani Samsung henuz birseye mahkum degil ayrica iddia eden tarafin soz konusu patenti yazilimsal ve bir calisanin verdigi bilgilere dayanarak "certain similarities" yani belirli benzerlikler oldugunu iddia etmis mahkeme heyeti de samsung ne dediyse kapa ceneni biz amerikayiz her zaman hakliyiz diye savunmaya tenezzul etmeden dosyayi kapatmis fakat samsung ust mahkemelerde temyize gidiyor yani bosuna sevindiniz chip, apple da netekim ayni sekilde.

15 milyon dolat samsung için gazoz parası gibidir

Titanik gibi olacak sonu...

Samsung'tan ilk olarak kaliteli bir monitör almıştım.(Gerçi ondan sonra başka bir şey almadım da) Garantisi bittikten sadece 6 ay sonra monitör öldü. Servis tamir için yeni bir monitörün iki katını aldığım fiyatın ise 1.5 katını istemişti. Kaldı ki ilk telefonlarını hiç saymıyorum bile. Bence Samsung'un şu anki başarısı Android denilen bir yazılımla Nokia'nın rehavetini ve kendi adını çok iyi bir şekilde kullanarak cep telefonu pazarına giren Google'ın başarısıdır. Davaları yorumlamayacağım ama S3'den önceki bir Samsung telefonunu gördüğümde iphone'un o zamanki modeliyle karıştırmıştım.

Samsunga laf atmış adamlar kendilerinden en az 2 kat yaşlı şirkete çamur atıyonuz :D

Symbian gibi Nokia gibi olacak sonu

bu kafayla batar bunlar :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play