Samsung, 4GB'lık cep RAM'i ve 4K peşinde!

Samsung'un 2014'te satışa sunacağı cepler 4GB RAM'e, dahası bu yükselen teknolojiye sahip olabilir!

Samsung, 4GB'lık cep RAM'i ve 4K cepler peşinde

Pil ömrü ile işlem gücü arasındaki dengeyi kurmak, bir cep telefonu üreticisinin önemli görevleri arasında. Samsung ise en son bellek yongalarıyla 4K telefonları gerçeğe dönüştürmek üzere.

Şirketin ilk düşük güç tüketimli 1GB'lık yeni DDR4 bellek yongası, seleflerine göre daha yüksek bir bant genişliğine sahip ve mevcut DDR3 tabanlı yongalara göre yüzde 50 hız artışı sunuyor. Bununla da kalmayan yeni yongalar, yüzde 40 daha az enerji kullanıyor. Tek die üzerine 1GB'ı sıkıştıran teknoloji sayesinde dört katmanlı bir yonga, 4GB'lık RAM'i, yani şu anki ceplerdeki en yüksek RAM miktarını oluşturuyor.

Samsung, yeni belleklerin 2014'te toplu olarak üretilmeye başlanacağını, ultrabook'larda, tabletlerde ve üst uç akıllı ceplerde kullanılacağını söylüyor. Firma, "yeni yongayla geniş ekranlı UHD akıllı cepler dahil en üst seviye mobil piyasasına odaklanacağını" da, yani 4K cepler üzerinde yoğunlaşacağını da gizlemiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Şarj ?? 5000 mAh zor dayanır. Bide bu bataryanın şarj süresi ?. telefonda en fazla 3 gb ram ve 1920x1080 çözünürlükten fazla olmasını istemiyorum. 1920x1080 zor ayırt ediliyor. 4K ekranı ne yapacaz?

Full hd yeterli 4k nerden çıktı :)

güzelde 1 şubattan itibaren yeni çıkan kanunla bilgisayar ve ceptelefonuna kredkartına taksit kalkıyor

@31 Ara 2013 16:39 Haberleri kulaktan duyma anlamayın okuyun. PEŞİN FİYATINA KREDİ KARTINA TAKSİTLE SINIRLANDIRILIYOR; yani artık vade farkı ödeyeceksiniz. Bizim gibi peşin alanlarda hakkıyla peşin indirimi kullanacak

Hep kağıt üstünde bunlar bkz. iphone 5s hiç sevmesemde fiyat politikası yüzünden adamlar yarı donanım gücüne 2 kat performans veriyorlar. Samsung bunlarla uğraşacağına yazılım konusunda arge yapsın.

donanımlar sürekli gelişiyor ama bu donanımları tam performansla kullanabilecek uygulamalarda gelişse keşke

4K ekran da aşırı fazla ve israf tır. Full HD gayet yeterli , hemde çok yeterlidir. Ekranı büyültsünler , 1080P den sonrası bence israftır. O kadar yüksek çözünürlüğe gerek yok bu küçük ekranlarda.

1 gb ram ve 1280x720 hd ekran 4 çekirdek işlemcili bir cep de günlük işimizi görürken neyin nesi bu note 3' e 4k video kayıt çıktı tamam çok güzel de yüksek kapasiteli piller mi çıktı yoksa ekranı yine mi büyüyor?

Bataryaya çözüm bulmadan daha ilerletmesinler bu işi. Prize bağlı yaşarız yoksa

samsun once yaptıgı telefonları stabilleştirsin. bazn oyle sınır edıyorkı benı telefonum (note2) alıp paramparca edesim geliyor..

Adamlar kaliteyi artırıyor hazretler ne gerek var diyor hastamısınız yav

ramin zararı olmaz koysunlar 4 değil 8 koysunlar kıroluk değil mi:)

ee benim exper tablet pc 6 gb ram ne havalardalar :D intel işlemcili

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir