Samsung 70. Yaşını kutluyor

Samsung, bugün itibariyle artık 70 yaşında ve şirket bugün yıldönümünü kutluyor.

  • Selim Öztürk
Samsung, doğum gününü kutluyor

Samsung, bugün 70 yaşına girdi. 22 Mart 1938 yılında Byung-chull Lee tarafından kurulan Samsung Sanghoe, kurulduğu ilk yıllarda bugün olduğu gibi elektronik ürünlerin satışını yapmaya odaklanmıştı.

10 yıl sonra, Samsung artık çok daha büyük bir şirket. Seoul'e şirketin taşınmasıyla grup bugünkü halini aldı.

Samsung aslında gerçekten sadece bir ticari dev değil, fakat artık sadece yarı-iletken elektronik üreticisi de değil. PC'nizde veya oynatıcınızda Samsung'un çiplerine rastlamanız artık hiç zor değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

samsung harika gerçekten

iyi monitorler yapiyor 226bw kullaniyorum cok guzel gorutusu var ama hddler icin ayni seyi soleyemeyecegim

şöyle bir marka yaratamadık ya ona üzülüyorum. çok eskiden kondansatör fabrikamız vardı, vergiler falan filan derken zarar ediyor diye kapatıp düdüklü tencere fabrikası yaptık.
şimdide gerilerde kaldık. o zamanlar gerekli adımları atamadık, türkiye büroksisi yerin dibine batasın emi! .
dünya nasıl markalar yarattı. bizde bakıp imreniyoruz.
tebrikler samsung!

samsung çok beğendiğim bir marka. Samsung çok farklı ürünleri var ve bütün yaptıkları ürünler kendi sınıfında en iyilerden. Kullandığım samsung 757 DFX monitörden çok memnunum. Bir ara LG gösterişli bir monitör çıkarmıştı bi tanıdığa onu aldık bozuldu belki ona denk geldi veya o model sadece sorun vardı bilemiyorum ama tüplü monitörlerde sony ile samsung benim favorimdi. LCD ise Samsung bir numara sony zaten panelleri Samsung dan alıyor. Diğer üreticiler ise benim düşüncem Samsung dan daha iyi değiller.

Cep telefonu olarak da Nokia çok iyi bir altarnatif oldu sadece HDD lerine pek ısınamadım Seagate tek geçerim bir ara testlerde samsung lar seagate lere göre hızlı çıkıyorlardı ama yinede bu farkı çok fazla algılamayacağımı düşünerek Seagate almıştım halada Seagate alırım.

samsung ürünlerini pek fazla kullanma şansın olmasada bundan 2 ay önce bir samsung dijital fotoğraf makinası aldım ve çok memnunum samsungda dünyada philips sony siemesn gibi firmalarla beraber elektronik devi diyebiliriz

Samsung benim favorimdir zaten. Hiçbir ürününden şaşmam.

bu ara samsung beyaz da çıkıyor merakla bekliyoruz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play