Samsung'a Brezilya'da silahlı soygun

Samsung, Brezilya'daki fabrikasında büyük çapta bir silahlı soyguna uğradı!

Samsung'a Brezilya'da silahlı soygun

Samsung, Brezilya'nın Campinas kentinde bulunan fabrikasında, büyük çapta bir soyguna uğradı. Polisin söylediğine göre, çalışanların kılığına girmiş yirmiye yakın hafif makineli tüfekli adam, gece vardiyası esnasında fabrikaya girdi ve işçilerin bir kısmını rehin aldı. Sonra da elektronik cihazları yedi kamyona yüklediler. İşçilerin polisi arayamamaları için, cep telefonlarındaki pilleri çıkarttırdılar.

Brezilya'daki yetkililerin söylediğine göre, olayda herhangi bir yaralanma ve şiddet olmadı, ve üç saate yakın süren olayda yaklaşık 36 milyon dolarlık kayıp yaşandı. Soygunun hedefinde, cep telefonu, tablet ve laptop gibi cihazlar vardı.

Samsung, yaptığı açıklamada olay konusunda çok endişeli olduğunu, ama kimsenin başına bir şey gelmediği için sevindiğini söyledi. Polisin araştırmasına tam destek verdiğini de ekleyen Samsung, böyle olayların bir daha tekrarlanmaması için her türlü önlemi alacağını belirtti.

Polisin ilk araştırmalarının sonucuna göre, içeriden casusluk olma ihtimali çok fazla. Çünkü soyguncular, sadece fabrikaya kolay giriş yapmamış, aynı zamanda değerli şeylerin yerini de şüphe uyandıracak derecede iyi tahmin edebilmiş.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Onun yerine kimlik kontrolü yapsana be adam hep guvenlikte işçileri tanır sıkıntı çıkmaz

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Diyecek söz bulamıyorum doğrusu :/

tamam da güvenlik casussa ne olacak :) her ihtimali düşün...

ha haa süper olmuş :) beter olsun allan çakmacıları....

Daha kendi fabrikasına sahip çıkamıyor ürünlerine mi çıkacak

KFC denen markanın tavuklarında kullandığı çeşnilerin ne derece katıldığı ve ne olduğu ortaya çıkmaması için yüksek seviye güvenlikli bankanın içinde sadece tek odada 40 dan fazla kameranın bulunduğu 20 den fazla ağır silahlı adam tarafından sadece bir çeşni karşımı korunuyorsa samsung'un da bu konuda bir şeyler yapması lazım bu konuda

Arkadaşım kfy markası gıda üretiyor mantıklı olurmuşum kdc gıda ürünleri yeniliyor ama samsung cihazları yenmiyor hadi diyelim çok kötü bir hastalık salgın çıktı etten kemikten düşündün mü o beynini süs diye vermediler kullanman için Allah aşkına biraz düşünerek konuşun yaa

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir