Samsung'a görüntü kalitesi belgesi!

Samsung'un kavisli OLED TV'si, görüntü kalitesiyle bu önemli belgeyi almaya hak kazandı!

Samsung'a görüntü kalitesi belgesi!

Samsung Electronics, kavisli OLED paneli sayesinde sizi içine çeken bir izleme deneyimi sunan ve göz yorgunluğunu azaltan TV'sinin görüntü kalitesi için dünyanın ilk görüntü kalitesi belgesini aldı.

Samsung Görüntü Biriminden sorumlu Başkan Yardımcısı Hyugun Lee, "Bu belge, Samsung'un televizyonlar konusunda rakipsiz görüntü kalitesi ve üstün teknolojisine dikkat çekiyor. Böyle kaliteli ürünler yaratarak gelecek nesil TV pazarına önderlik etmeye devam edeceğiz".

Bağımsız bir global güvenlik bilimi şirketi olan Underwriters Laboratories (UL), Kavisli OLED TV'nin ayrı ve benzersiz görüntü kalitesini göz önüne alarak parlaklık, renk ve değişmezlik gibi değerlendirmeler de dâhil olmak üzere bir dizi testi birlikte kullandı. UL bunların yanı sıra "Duygusal Görüntü Kalitesi Değerlendirmesi" adı verilen yeni bir test metodunu da Kavisli OLED TV üzerinde kullandı.

Yeni test yöntemi, OLED TV'nin görüntü kalitesini 2D yerine 3D renk aralığı kullanarak ölçüyor ve böylelikle testi gerçekleştiren kişinin renk ifadesinin derinliğini ve kontrast oranlarını da ölçümleyebilmesine imkân veriyor. Buna ilave olarak, yeni değerlendirme sistemi, bir OLED panelinin üretebileceği bütün renkleri doğru bir şekilde inceleyebiliyor ve bu sayede de doğru sonuçlar veriyor.

Bu belgeden kısa bir süre önce Samsung, UHD TV'si ilk tanınan şirket olduğunu ve OLED TV kategorisinde dünyanın ilk görüntü kalitesi onay sertifikasına da sahip olduğunu açıklamıştı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Samsung çok iyi ama, gönüllerin şampiyonu SONY diyorum.. özlüyoruz .

samsung ve görüntü kalitesi? ilginç....

artık sony, philips gibi markalar samsung markasını egale etmesi lazım, herzaman ve heryerde samsung. Sony, krizden sonra belini dogrultamadı halada bu böle devam ediyo

samsung yapay renkler,abartılmış yazılımsal kontrast ve ayrıntısız karanlık siyahları olmasına rağmen estetik çerçeveleri göz boyayan bir marka,tv konusunda yeterli bilgisi olan sony gibi doğal renkleri bulunan tv lere yönelir standart kullanıcı ise ucuz samsung a

@03 Nis 2013 23:39 Bende hem Samsung hemde Sony var. Acik konusmak gerekirse cok da senin gibi dedigin gibi bir fark yok. Samsung 720p LCD ve Sony HX723 Led. Özellikle oyun oynarken Samsung Sony'ye göre daha iyi renkler veriyor. Oyun moduna getirdiginizde Sony'nin siyahlari soluklasmaya basliyor.

ben samsung kullanıyorum ve görüntü kalitesi oldukça iyi. ilginç diyen arkadaş hangisini destekliyor acaba?

samsungun en ucuz LCD alıp da renk ler kötü demenin anlamı yok alırken incelemedinmi. bi 8 serisi 9serisini incele bakalım nediyeceksin. sony konusuna katılıyorum sharp panel ve sony xrealty cpu onumara yalnız ek özellikler az sadece renk kalitesi yetmiyor artık.

s4de de yaptı bir sürü dansçı kız falan sonra gitti özür diledi ama her şeyde aynı demekki şimdi o televizyonun yanında ki kız ne alaka lan orda

Televizyonda Sony, Sharp ve Panasonic markalarını dikkate almak lazım. Diğerleri fasafiso...

duvara da asılmaz la bu :D

tanıtımlarda her tv'nin yanına neden bir hatun koyuyorlar her büyük marka tv üreticisi böyle yapıyor.

@04 Nis 2013 11:14 renk rarşılaştırması yap diye.

samsung dinamik konstratı varsayılan olarak sunuyor, bu da renkleri olduğundan daha çarpıcı ve güzel gösterse de karanlığı fazla karanlık, aydınlığı fazla aydınlık yapıyor ve (şahsım adına konuşuyorum) izleme zevkini mahvediyor. Başta iyi gibi gelse de hiç iyi değil. Samsung tv'im var ve konstrat'ı doğal olarak ayarladım, görünümde diğer tv'lerden farksız oldu ama gerçek renk görüyorum ve özellikle karanlık temalı korku filmlerinde olan biteni görebiliyorum.

evet kalite baya iyi maşallah :))

Yahu bu tv nin pixel sayısı gizli mi . Yabancı sitelerde bile bulamadım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir