Samsung'a kötü, Apple'a iyi haber

Samsung ile Apple arasındaki savaşta bir raunt daha bitti! Kazanansa...

Samsung'a kötü, Apple'a iyi haber

Kendi geliştirdiği üç adet 3G veri transfer ve işleme teknolojisini izinsiz olarak kullandığı iddiasıyla Apple'a karşı dava açan Samsung'a mahkemeden kötü haber geldi: İngiliz hakim, Apple'ın patent ihlali yapmadığına karar verdi. Apple henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken Samsung, gerekçeli kararı inceledikten sonra temyize gidip gitmeme kararı alacaklarını bildirdi.

Samsung'la Apple daha önce de İngiltere mahkemelerinde karşı karşıya gelmiş, Samsung'u Galaxy tabletlerde kendisine ait teknolojileri izinsiz kullanmakla suçlayan Apple haksız bulunmuş ve sitesinde bir özür metni yayınlamak zorunda kalmıştı. Amerika'daki bir davadaysa jüri üyeleri Samsung'un Apple'a ait tasarım ve yazılım teknolojilerini izinsiz kullandığına hükmetmiş ve firmayı yaklaşık bir milyar dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

E herhalde Amerika öyle diyecek. Epıl amerikanın olunca geri kalmamak için desteklerler. Ama epıl her ne kadar dava açıp kazanırsa kazansın Samsung'u durduramayacaklar.

tescilli hırsıza ingiliz mahkemelerinden kapak gibi bir karar. tebrikler ve teşekkürler....

Ya bu Samsung akıllanmadı gitti. Sen kendi işine baksana en iyisini yap kimseyle uğraşma

samsung şimdiye kadar ne yaptıki iphonenin örnek dokunmatik modeli piyasaya çıkmadan önce symbiandan bile beter ve sürekli bozulan , ekran filmleri yanan , hoparlörleri patlayan bi markadan ibaretti . ve bu kalitesizliği hala devam ediyor ne bekliyorsunuz

samsung azıttı artık

samsung bada işletim sistemi ile cökmeye mahkum ken android ile devrim gercekleştirdi apple zaten tartışılmaz bi firma ama satın alırken özellik yerine daha cok hava tercih ediliyor türk insanında havam olsun apple olsun gibi bir rivayet te var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir