Samsung, ABD'de Apple'ı geçti!

Yeni bir rapor, Samsung'un Apple'ı kendi evinde geçip, liderlik koltuğuna oturduğunu söylüyor!

Samsung, ABD'de Apple'ı geçti!

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile birlikte Samsung'un tüm işleri, bir anda yoluna girmiş gibi görünüyor. Öyle ki firma, bir rapora göre ABD'de Apple'ın liderliğini bile elinden aldı.

Counterpoint Research'ün en son raporuna göre Samsung, Mart ayında yüzde 28,8'lik pazar payıyla ABD'nin en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna geldi. Rakamlara göre Apple, yüzde 23 ile ikinci sırada, LG ise yüzde 17 ile üçüncü sırada yer aldı.

Araştırma direktörü Jeff Fieldhack'e göre Samsung'un bu başarısında yeni telefonların Mart başında tanıtılmasının etkisi oldu. Mart ayında normalde yavaş seyreden telefon satışları, Samsung sayesinde canlandı. Gear VR'ın ön sipariş veren müşterilere ücretsiz dağıtılması, satışların artmasını sağlayan bir başka neden oldu.

Sammobile'a göre veriler, Galaxy S7 ve S7 Edge satışlarının selefinin yüzde 30 üzerinde seyrettiğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Note 6 eğer sızan özellikler ve uygun fiyatlı gelirse apple yavaş yavaş piyasadan silinir. Tizen gelişirse geçer tizene geleceğin ios u olur.

@05 Mayıs 2016 21:23 Android gibi gereksiz bir işletim sistemine insanları mahkum etmek yanlış olur. Ama doğu dünyasının batı dünyasını geçiyor olması güzel.

@06 Mayıs 2016 07:40 hocam "gereksiz işletim sistemi" derken ?

Iphone 7de patlıyacak ortalık

şaşırtıcı değil bence. s7, 6sden çok daha iyi

Millete kelime satan (bu Zamana kadarki en ince telefonumuz ) Diyenle teknoloji satan bir olur mu

@06 Mayıs 2016 11:47 hakkını da yemeyelim şimdi. İncelik, hafiflik, taşınabilirlik, tasarım, pil ömrü, ekranı mobil cihazlar için tercih sebebidir.

İphone nin önümüzdeki 5 yıl içinde iflas edeceğini tahmin ediyorum daha önce nasıl Nokia en güçlü zamanında iflas edecekler dediysem şimdide iphone iflas edecek diyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir