Samsung'un 5G ağı, 4G'den 30 kat hızlı!

Samsung'un geliştirdiği ve şu sıralar üzerinde denemeler yaptığı 5G ağı, iki başarıya imza attı!

Samsung'un 5G ağı, 4G'den 30 kat hızlı!

Microsoft, koskoca Windows 9'u atlıyorsa, sanırız biz de 4G'yi atlayabiliriz... Şaka bir yana Samsung, üzerinde çalıştığı 5G ağının, iki yeni kilometre taşına ulaştığını duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devinin yaptığı açıklamaya göre 5G üzerinden 7.5Gbps'lik etkileyici indirme hızına ulaşıldı. 7.5Gbps, saniyede 940MB'a veya Samsung'un sözleriyle şimdiye kadar kaydedilmiş en hızlı 5G veri aktarımı anlamına geliyor.

Samsung, ikinci kilometre taşına ise 100km/saat hızla giderken kesintisiz 1.2Gbps bağlantı sağlayarak ulaştı. Her iki test de 28GHz 5G ağları üzerinde yapıldı. Bu frekans, kısa iletişim menzili nedeniyle şimdiye kadar kullanılmıyordu. Samsung, milimetre dalga frekansı bantlarını temel alan, kendi geliştirdiği bir teknolojiyle bu kısıtlamayı aştığını söylüyor.

Samsung'un teknolojisinin gerçek hayatta kullanılması için ise biraz beklememiz gerekecek. Bu yüzden 4G'nin modasının yakın zamanda geçmeyeceğini kolayca söyleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

türkiye ye gelene kadaaaar...

helal olsun be çok fazla tren kaçırdık ülke olarak sonumuz hayır olsun.

ülkede bu hız olsa 50 gb akn koyar bizim uyanıklar :)

940mb mi :) inşallah bizede etisir :) Tebrikler samsung

Hala bu ülkede mühendislere, yazılım uzmanlarına uzaylı gözüyle bakılıyor, değer verilmiyor. Sen hangi trenden bahsediyorsun? Selamsız Bandosu'na döndük.

Daha Türkiye'ye 3G adam gibi gelmedi. Bu neyin kafasıdır...

Bizdeki kotalı mobil internet ile ne indireceksin 5 g olsa ne olur olmasa ne olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir