Samsung, Android 5.1 ile ilgilenmiyor!

Samsung cebinize Android 5.1 mi bekliyorsunuz? Bizce çok umutlu olmayın...

Samsung, Android 5.1 ile ilgilenmiyor!

Android 5.1 güncellemesi Google tarafından Nexus cihazlara bir süredir dağıtılıyor. Ancak diğer Android üreticileri, son güncelleme konusunda sessizliklerini sürdürüyorlar.

Geçtiğimiz günlerdeki bir dedikodu, Samsung'un Galaxy Note 4 için Android 5.1 güncellemesi üzerinde çalışmaya başladığını söylemekteydi. YouMobile kaynaklı bu söylenti, daha sonra birkaç kaynak tarafından tekrarlanmıştı. Ancak genellikle tutan sızıntılarıyla tanınan SamMobile, bu kez bahsi geçen dedikoduların "temelsiz" olduğunu söyledi.

SamMobile, Samsung'un Note 4 veya herhangi bir cihaz için Android 5.1 güncellemesi üzerinde çalışmadığını, kendi kaynakları yoluyla doğruladığını iddia ediyor. Dahası site, Galaxy Note 4'ün bir süre Android 5.0.x sürümünde kalacağını, yeni bir TouchWiz arayüz güncellemesinin beklenmediğini söylüyor.

Son raporlar doğru ise Samsung, Android 5.0.2 güncellemesini cihazlarına ulaştırma işine odaklandığını söyleyebiliriz. Firmanın Lollipop güncellemesini dağıtmakta yavaş davrandığını düşündüğümüzde, Android 5.1'in hemen gelmeyecek olması şaşırtıcı değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bir samsung klasiği daha.. Samsung almamak için bir başka neden...

Android telefon alıcaksan nexus alıcaksın.

Samsung milleti android'den soğuttu. İşe yaramaz bir samsung cep telefonuna sahibim, aldığıma bin pişmanım.

@02 Nis 2015 13:23 İşe yaramaz olduğunu ifade ediyorsun ve akabinde pişman olduğunu söylüyorsun. Bu büyük bir çelişkidir. Birde birisi seni destekleyip oy kullanmış. Bağırmak istiyorum şu anda!

yazık lan bu gariban samsungculara

Allah belani versin samsung s5mi maf ettin

Gelsin şükredecem s5'e lollipop zaten 4 ay sonra geldi.

Facebooka youtube video resim paylaşımlarını telefondan yapılsa profil olarak yani telefon hafoza olarak görüntülense iyi olurdu bu andriod in alt yapılarının klasörleri dosya oluşturmaları delphi dos yazılımınlarda olsa iyi olabirdi

Samsung önce Note 3'lere Lollipop güncellemesini yayınlasın. Lollipop eskidi ama eski olmayan cihaza güncelleme çıkmadı. Anroid'li telefona evet ama Samsung'a artık hayır. Yeni modellerini satmak için çirkinleşmeye başladı.

Samsung yüzünden android kotuleniyor

Xperia Z3 mayıs başında 5.1 güncellemesini alacak

Apple İphone gerisi Hikaye 4 yıl sonra bile güncelleme halen geliyor iki yıl içinde unutulmuyor telefonunuzé

@03 Nis 2015 02:01 unutulmuyor olmasının sebebi üst modele geçmeniz için telefonunuzu kasacak versiyon yüklemeni bekliyor

Iphone da Note 3'de kullanıyorum.Evet note 3 ün şarjı daha uzun gidiyor ama güncelleme yok?Samsung sadece para kazanma peşinde, önceki cihaz versiyonları böyle kalsın biz yenileri üzerine gidelim diyorlar sanırım.Uzun zamandır bir güncelleme bile olmadı.Açıkçası Samsung Apple'a rakip olabilecek bir firma değil gibi, S serisi ilk çıktığında çok şişirilince böyle oldu.

Galaxy s5 ve Note 4 kullanıcısıyım. Eğer bu haber doğru ise Samsung kısa bir sürede merdiven altı firmalar gibi ürünlerini unutuyorsa S6 modelindeki gibi radikal değişimler bile Samsung'u kurtarmaz. Gelir düzeyine göre Samsung'a değer veren ve kullanıcısı çok olan Türkiye'de bile tüketicisini yok sayan Samsung yok olmaya mahkum olur. Ben de Samsung'un destek hizmetinden yararlanabilmek için amiral gemilerine hakederinden fazla para yatıran biri olarak beni kızdıracak bu seçime yanıtım bir ola

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir