Samsung'dan Android'e bir "tekme" daha!

Samsung, ilk "yuvarlak" akıllı saatinde Android'e bir "tekme" daha vurmaya hazırlanıyor!

Samsung'dan Android'e bir "tekme" daha!

Akıllı saat pazarında kendi geliştirdiği Tizen platformunu benimseyen Samsung, görünüşe göre yeni gelecek akıllı telefonunda da aynı yolu takip edecek. Samsung tarafından gelen yeni bilgiler, Koreli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı yeni SM-R720 model numaralı "Orbis" kod adını taşıyan "yuvarlak" akıllı saatinde yine Tizen olacak. Samsung'un ilk "yuvarlak" saatinde, rakipleri gibi Android Wear'ı kullanacağı düşünülüyordu ama görünüşe göre Samsung, kendi bildiği yoldan sapmaya hiç niyetli değil.

Samsung'un son akıllı saati Gear S'te de Tizen platformu kullanılmıştı hatırlarsanız. Ancak buna karşın başta Motorola ve LG olmak üzere daha pek çok marka Android Wear'ı kullanıyor. Samsung, daha önce Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerinde de Tizen platformunu denemiş, Android Wear'e şans tanımamıştı. Ancak Mart ayının başında İspanya'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması beklenen "Orbis" kod adlı akıllı saatte Tizen platformuna yer vermesi sürpriz olarak değerlendiriliyor. Yine de son anda bir şeylerin değişip değişmeyeceğini beklemekte yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Android bildiğin Pinyata'ya döndü. Vuran vurana. Geç olsa da anlaşılıyor.

androidsiz suan tutmaz

@13 Oca 2015 22:30 senin gibi androidin ne olduğunu neler getirip neler götürdüğünü bilmeyenler atlar tabi hemen android olmadan olmaz diye.

bu samsungun çöp bir firma olduğu gerçeğini değişdirmez

Android aslında çok şişirildiği için lider oldu ama sonu symbiandandan hızlı olacak gerçek Bi işletim sistemi değil kro işletim sistemi teknoloji android yüzünden geri kaldı gerçek bu android kullandım

Tamam Android görsel açıdan farklı yenilikçi olmayabilir, ram sorunu da var kasıyor ama kesinlikle geleceğin işletim sistemi de Android olacak çünkü insanlar seviyor. En önemli etken her zaman budur çoğunluğa hitap etmek geleceği garantilemektir. Windows Phone zaten görsel açıdan bile sevilmiyor sadece farklılık yenilik arayan özel bir kesime hitap ediyor. iOS uzun yıllar gider ama insanlara aslında kolay gelmese de statü mevzusu olduğu için alışıyor ve benimsiyorlar. Ama Android insanlara kolay ve kurcalanabilir geliyor bu yüzden Android çok çok uzun yıllar boyunca zirvede kalacak garanti.

Bedava verseler almam şu samsung'un hiçbir ürününü. Adamlarda 1 milyoncu gibi telefon modeli var sanki bit pazarı. bugün al yarın olsun çöp.

Andeoid i kötüleyenler 2.3 ü kullanan cahillerdir

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play