Samsung Apps, bu ülkeye veda ediyor...

Bu ülkede yaşayanlar, çok yakında Samsung'un pek de sürpriz olmayan vedası ile sarsılacak!

Samsung Apps, bu ülkeye veda ediyor...

Samsung, önümüzdeki aydan itibaren, uygulama marketi Samsung Apps'ı İran'da kapatma kararı aldı. Alınan bu kararın İran'ın nükleer araştırmalarına karşı alınan sınırlamalarla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Koreli firmanın İranlı müşterileri geçtiğimiz günlerde aldıkları bir elektronik posta ile 22 Mayıs'ta sanal marketin kapanacağı bilgisini aldılar. Ancak bu mesajda sınırlamalarla ilgili bir referans yok, bunun yerine "kanunsal bariyerler" sebep olarak gösteriliyor.

Yerel medya, kullanıcıları bir an evvel uygulamalarını güncellemelerini söylerken, bazı söylentilere göre, firma "alternatif bir servis" sunmaya hazırlanıyor. "The Register"ın, Samsung Merkezi ile irtibata geçmeye çalıştığı ancak bir cevap alamadığı konusunda söylentiler ise kafalarda soru işaretleri yaratmak için yeterli.

Bahsedilen sınırlamalar, İran'ın nükleer araştırmalara devam etmesini engellemek ve İran'ı uluslar arası toplumda daha anlamlı bir eşlik etmeye teşvik etmek gibi iki amaca sahipler. Görünüşe göre hayatın her alanında kendini belli eden bu sınırlama ve ambargo, sonunda akıllı telefon uygulamalarına kadar sıçramış durumda.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kendileri telefon yaparlar çok mu zor sanki

Anlamadığım şey şu neden aynı amacı ABD ve diğer nükleer araştırma yapan ülkelerde de taşımıyorlar?

samsung appsta birşey yok ki zaten

samsung apps ne ya bi kişi bile kullanmıyodur zaten onu

öyle bir apps mı varmış ?....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir